Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Valmiera"

Latvijas Igaunijas basketbola līgā šodien divas Latvijas komandu spēles. Vēl vienā spēlē "VEF Rīga" uzņēma Valmieras basketbolistus. Par šo spēli plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

Iepriekšējā kārtā «VEF Rīga» negaidīts zaudējums BK «Liepāja» - 77:83. Savukārt vidzemniekiem šosezon uzvaras izdevies gūt vien pret LU.

Šoreiz «VEF Rīga» nekādas vaļības negrasījās pieļaut, spēlējot spēcīgākajā sastāvā, rīdziniekiem ātri izdevās iekrāt 10 punktu pārsvaru. Spēles pirmajā daļā «VEF Rīga» lieliska precizitāte metienos no spēles 62%. Rīdziniekiem arī milzīgs pārsvars groza tuvumā - izcīnītas divreiz vairāk atlēkušās bumbas.

Valmieru uz priekšu vilka Edmunds Elksnis, bet visas līgas labākajam piespēlētājam tomēr neizdevās uzlabot situāciju. Pēc 20 minūtēm «VEF Rīga» 23 punktu pārsvars.

Pēc pārtraukuma rīdzinieki kāju no gāzes pedāļa nenoņēma, precizitāte kļuva vēl labāka un pārsvars pārsniedza 40 punktus. «VEF Rīga» līdz ar to likumsakarīga uzvara ar 94:57.

Rezultatīvākais rīdzinieku rindās ar 17 punktiem bija amerikānis Maikls Kaizers.

Otrdien rīdziniekiem izšķirošais mačs FIBA Čempionu līgā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs pret grieķu «Peristeri».

Intervija - Aigars Šķēle, «VEF Rīga» aizsargs

Turnīra tabulā «VEF Rīga» nostiprinājusies 1. pozīcijā, bet BK «Valmiera» saglabā 5. vietu. Trīs savstarpējos mačos uzvarējusi «VEF Rīga».