Biķernieku motosporta festivāls

Piedaloties 140 sportistiem divās dienās Biķernieku trasē tika aizvadītas vairākas rallijkrosa sacensības - Latvijas, Lietuvas, Baltijas un Ziemeļeiropas čempionāta posmi. Kopskaitā uzvarētāji tika noskaidroti 12 ieskaites grupās. Par pasākuma vienu no lielākajiem pārsteigumiem parūpējās četrpadsmitgadīgā Maijas Stakena. Ziemeļeiropas čempionāta ieskaitē Super 2000 klasē viņa ļoti sekmīgi aizvadīja kvalifikācijas braucienus, bet finālā sīvi cīnījās ar Jāni Ikeru. Pēc «Džoker» abpusējas veikšanas noskaidrojās, kas šoreiz uzvara tiks Maijai Stakenai. Tas viņai ir līdz šim lielākais panākums karjerā.

Intervija - Maija Stakena, «Super 2000» klases uzvarētāja

Ziemeļeiropas čempionātā Latvijai otru uzvaru sagādāja Kristaps Grunte, kurš bija pirmais «Touring Car» klasē. Mūsu cerības tika saistītas arī ar «XTREME kroskartu» braucieniem. Taču pirmajā pusfinālā kvalifikācijas līderi Ronaldu Baldiņu piemeklēja tehniskas problēmas un viņš izstājās, bet otrajā pusfinālā Reinis Nitišs finišēja tikai ceturtais. Tikmēr finālā šajā klasē uzvarēja igaunis Andre Kills. Arī «Open» klasē finālā, aiz sevis atstājot trīs somus, nepārspēts palika cits igaunis Marko Muru. Trešo triumfu igauņi guva «Super 1600» klasē, kur finālā pirmais finišu sasniedza Janno Ligurs. Latvijas čempionāta ieskaitē saistošā «Ladas» klases izšķirošajā braucienā, uzvaras laurus plūca Mārcis Martinovs. Vēl «Super 1600» grupā visus sev aiz muguras atstāja Juris Spīķis, bet Latvijas kausa «BMW RX 3000» grupā finālā ātrākais izrādījās Mārtiņš Prūsis.