«Teātris.zip» īpašā izlase: Dailes teātra «Raudupiete» (2003)

Projekta „Teātris.zip” īpašajā izlasē piedāvājam noskatīties Dailes teātra iestudējumu „Raudupiete” (2003).

Režisora Mihaila Gruzdova iestudētā Annas Brigaderes «Raudupiete» pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvoja 2003.gada martā.

Lomās: Indra Briķe, Aldis Siliņš, Artūrs Skrastiņš, Ligita Skujiņa, Ilze Vazdika, Uldis Vazdiks, Aija Dzērve, Marīna Janaus, Lidija Pupure, Juris Žagars, Ralfs Kaviers, Andris Pērkons.

Izrādes komponists - Juris Vaivods, scenogrāfs - Andris Freibergs, kostīmu māksliniece - Večella Varslavāne, kustību konsultanti - Jurijs Vasiļkovs (Sanktpēterburga) un Antra Priedīte, gaismu mākslinieki - Gļebs Fiļštinskis (Sanktpēterburga) un Māra Vaļikova.

Kritiķa komentārs

Kitija Balcare:

«Scenogrāfijas simboliskais spilgtums ar bezgalīgu labības lauku, aktrises Indras Briķes emocionāli izteiksmīgā, pat traģikomiskā aktierspēle Raudupietes lomā un Jura Vaivoda augstvērtīgais muzikālais darinājums (turklāt izrādē skan arī autentiskas 30. gadu radioraidījumu melodijas) – iemesli, kāpēc režisora Gruzdova izrādi kā latviešu dramaturģijas iestudējumu vērts noskatīties ierakstā.»

«Mēdejiskās sievietes kaislības upuris izrādē ir aktiera Artura Skrastiņa Kārlis. Izrāde kalpo par sievietes grēksūdzi pašai sev, vienlaikus dodoties apziņas tumsā, tā ienesot dzīvē traģiskumu.»

«Lai arī šī ir Annas Brigaderes, nevis Rūdolfa Blaumaņa «Raudupiete»: līdz ar to atšķiras stāsta fināls, liekot katram pašam izlemt, vai traģiskāk ir nokļūt zem zirga pakaviem vai smagnēji iekrist gribētā vīrieša rokās traģiskai dzīvošanai.»

«Pie tam «Spēlmaņu nakts 2002/2003» izrādi «Raudupiete» izcēlusi vairākās nominācijās, bet ar augstāko vērtējumu no tām suminājusi par labāko latviešu literatūras iestudējumu, par labāko scenogrāfiju Andra Freiberga izpildījumā un par labāko mūziku Jura Vaivoda kompozīcijās.»

Raidījumu ciklu atbalsta

 

Komentāri

Kategorijas