Satikšanās. Mariss Jansons un Raimonds Pauls

Ir notikumi mūzikā, kuri neizdzēšami paliek atmiņā. Tāds bija aizvadītā gada 16. septembris, kad uz Lielās  Ģildes skatuves notika ilgi gaidītā divu maestro – Marisa Jansona  un Raimonda Paula – muzikālā tikšanās.  Tā bija svētku sajūta klausītājiem un īpašs brīdis ikvienam.

Marisa Jansona roku vadīti, Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi uzbūra brīnumaini spilgtu H. Berlioza “Fantastiskās simfonijas “ tēlu pasauli.  Un kur nu vēl brīdis, kad koncerta 2.daļā uz skatuves iznāca abi izcilie mūziķi! Viņu saspēlē valdīja pilnīga saskaņa un muzicēšanas prieks, atskaņojot gan Dž. Geršvina «Rapsodiju blūza stilā», gan Raimonda Paula mūziku. Abi maestro janvārī svin dzimšanas dienas – Raimondam Paulam tā ir 12. janvārī, savukārt Mariss Jansons to svinēs 14. janvārī. 

TV raidījumā kopā ar mūziķiem, Lielās Ģildes darbiniekiem, komponistu Arturu Maskatu un arī pašu Raimondu Paulu atcerēsimies satraukuma un emociju  pilnos mēģinājumu, aizkulišu un koncerta brīžus. Raidījumu ”Satikšanās” veidoja redaktore Maija Amoliņa, režisore Zane Gargažina, operatori Mārtiņš Šalmis, Harijs Katlaps, videoinženieris Māris Martužs.   

Komentāri

Kategorijas