Uzvelc tautastērpu! 2. sērija

Reizēm nākas atzīt, ka latvieši, kuri dzimuši un auguši citās valstīs, daudz drosmīgāk izpauž savu latvisko identitāti, daudz drosmīgāk atrod pieturas punktus senā un mūsdienīgā savietošanai. Raidījuma vadītāji Agnese Kleina un Dīvs Reiznieks tiksies ar Jūliju Gifford, kura dzimusi un augusi Kanādā, drosmīgi nēsājusi dzintara krelles, par ko nereti tikusi apsmieta un šodien attīsta projektu, kurš piedāvā ikdienas apģērbu ar, piemēram, Nicas vainaga apdruku.

Šajā raidījumā tā vadītāji tiks apmācīti tautiska krekla šūšanā. Tukumniece Agita Pumpure  ir meistare, kura jau daudzus iemācījusi piegriezt, šūt un izšūt. Šķēres tiks ieliktas arī Agneses un Dīva rokās...

Mūsdienu dizainu latviešu tradicionālajam kreklam prot piešķirt Indra Miklāva. Viņa atzīst, ka latvietim vienmēr vajag «odziņu» — mazu detaļu, ar ko atšķirt savu tērpu no citiem. Šo faktu pilnībā apstiprina arī Valsts Akadēmiskā kora «Latvija» mākslinieciskā vadītāja un diriģenta jau piecpadsmit gadus valkātais, īpaši skatuvei veidotais, tērpu mākslinieces Kristīnes Pasternakas tautas tērps. Māra tērpa odziņa ir tērpa tā sauktā naba. Uzzināsiet, kādu emocionāli filosofisku nozīmi diriģents piešķir kādam  konkrētam priekšmetam savā skatuves tērpā, kādi noteikumi  jāievēro darinot tautas tērpu, ko valkā diriģents.

Komentāri

Kategorijas