«Teātrs.zip» īpašā izlase: Liepājas teātra «Hanana»

«Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Liepājas teātra izrādi «Hanana».

Par izrādi

«Hanana» ir stāsts par kādu ģimeni un tās locekļu savstarpējām attiecībām viena gada garumā. Germana Grekova lugas centrā ir stipra sieviete Ausma, kura vadās pēc sirds likumiem, kas dzīvē diemžēl mēdz nonākt pretrunā ar morāli un reliģiju. Lai gan lugas darbība norisinās laukos un atklāj šodienas skarbo situāciju, režisors darbā saskatījis arī optimistiskas notis – Ausma jebkurā situācijā cenšas rast spēku, lai dzīvotu tālāk.

Izrādes režisors Dž. Dž. Džilindžers, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. Izrādē skan Kārļa Lāča mūzika. Lomās: Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Kaspars Gods, Leons Leščinskis, Anda Albuže, Sigita Jevgļevska.

«Hananas» pirmizrāde notika 2010. gada 5. februārī, bet piecdesmito un pēdējo reizi to spēlēja 2015. gada 5. februārī.

Liepājas teātra izrāde «Hanana» nominēta 2009./2010. gada sezonas «Spēlmaņu nakts» balvai sešās nominācijās: «Gada dramatiskā teātra izrāde», «Gada režisors», «Gada aktrise» (Inese Kučinska), «Gada aktieris otrā plāna lomā» (Kaspars Gods), «Gada kostīmu māksliniece» (Ilze Vītoliņa) un «Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē» (Kārlis Lācis). «Spēlmaņu nakts» balvu saņēma Kaspars Gods.

Izrāde piedalījusies 2011.gada festivāla «Zelta maska» ārpuskonkursa programmā «Maska plus» (Krievija).

Izrādei veltīto raidījumu «Tēatris.zip» skatieties šeit!

Kritiķa komentārs

Teātra kritiķe Linda Ģībiete:

«Īsti kartupeļi cepas īstā pannā. Īsti novalkātas drēbes. Siena pie plīts un izlietnes noreprējusi pa īstam.»

«Un, protams, Liepājas aktieru asaras, klusinātā rezignācija vai sakāpinātu emociju sprādzieni uz skatuves ir tik īsti, ka brīžiem šķiet - arī degvīnam pudelēs vajadzētu būt īstam.»

«Varbūt tā arī ir vienīgā butaforiskā detaļa šajā Dž. Dž. Džilindžera iestudējumā Liepājas teātrī. Germana Grekova lugas darbība no dziļas Krievijas provinces pārcelta uz laukiem Liepājas pievārtē. Lai arī dramatiskais un brīžiem pat melni traģiskais sižets vedina domāt, ka šim stāstam nekādā gadījumā nevajadzētu būt par mums pašiem, izrādes ansambļa spēcīgā saspēle rada baisu un vienlaikus patīkami mākslinieciski patiesu klātbūtnes efektu. Un galu galā aktieru sniegums tumšākajam dzīves naturālisma atveidojumam šajā uzvedumā ļauj vainagoties ar gaišu līdzi jušanu un varbūt pat emocionālu šķīstīšanos, esot skatītāja lomā. Viens no Liepājas teātra un Dž. Dž. Džilindžera meistardarbiem.»

Kritiķu vērtējuma apkopojumu lasiet šeit!

 

Komentāri

Kategorijas