Adreses. Rīgas caurumu lāpīšana

Šo ceturtdien LTV1 arhitektūras un dzīvesvides raidījumā «Adreses» — par jauniem Rīgas centra kvartāliem, kas izveidojušies agrāko fabriku teritorijās. Rīgas nevienmērīgajā attīstībā tās centra kartē izveidojušies daudzi «caurumi» — bijušās rūpnieciskās zonas, karā nopostītu vai vēlāk nojauktu ēku gruntsgabali, pārāk lieli iekškvartālu pagalmi un tml. Kā tos aizpildīt ar mūsdienu pilsētai un cilvēkiem noderīgu, laikmetīgu saturu?

Kā ierasts, «Adreses» apskata un salīdzina divus objektus, šoreiz — kvartālu starp Aristīda Briāna, Krišjāņa Valdemāra un Alojas ielu un Barona kvartālu starp Cēsu, Brīvības un Senču ielu. Abos kādreiz atradušās rūpnīcas, bet tagad — dažādi biroji, veikali un kafejnīcas. Neskatoties uz šķietami līdzīgo abu kvartālu jaunā satura koncepciju (proti, abas ir darījumu un tirdzniecības, bet ne dzīvojamās zonas), rezultāts sanācis gaužām atšķirīgs. Un, kā parasti, pozitīvs «Adrešu» skatījumā būs tikai viens no stāstiem.

«Adrešu» ceļabiedrs kvartālā ap pazīstamo bāru «Piens» būs «Piena» rīkotajos pasākumos ne reizi muzicējušais Shipsi (Jānis Šipkēvics juniors, grupa «Instrumenti»). Savukārt veikaliem pārpilnajā Barona kvartālā — Rīgas dāmu aprindās pazīstamā kurpju tirgotāja «Madam Bonbon» un «Miss Bonbon» veikalos — Jana Ezeriņa.

Atrodi raidījumā aplūkotās adreses kartē un pievieno tai arī savus atklājumus: adreses.lsm.lv