Sastrēgumstunda. Kāds ir NEPLP atlaišanas plānu mērķis?

Kamēr Latvijā notiek informatīvs karš, Saeimas ietekmīgāko frakciju līderi — Solvita Āboltiņa, Augusts Brigmanis un citi — ierosina atlaist elektronisko mediju uzraugus ar Aināru Dimantu priekšgalā. Kāds ir mērķis? Politiska izrēķināšanās vai vēlme uzlabot vai kontrolēt mediju saturu? Ko vēlamies redzēt redzēt televizorā un dzirdēt radio?

Saeimā komisiju kopsēdē ceturtdien vērtēs četru frakciju parakstīto iesniegumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu atlaišanu, liecina parlamenta darba kārtība. Vai mediju uzraugs tiešām nepilda savas funkcijas un deputātu dusmas – objektīvas? Vai tomēr nopietns pamats bažām par politisku izrēķināšanos un vēlmi kontrolēt mediju saturu?

Studijā  Inese Laizāne,  Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja (VL-TB/LNNK), Artuss Kaimiņš, Saeimas deputāts (LRA), Ilze Viņķele, Saeimas deputāte («Vienotība»), Ainārs Dimants, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs,   Boriss Bergants,  Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) konsultants, Austrumu un dienvideiropas mediju organizācijas prezidents, Mārtiņš Kaprāns, komunikāciju zinātnes doktors, Edgars Pastars, jurists.