Juris Rubenis: Tu vari piedalīties laimē, bet tev tā nevar piederēt

3. maija raidījuma videostāstā – mācītāja Jura Rubeņa pārdomas par Latvijas neatkarības atgūšanas laiku pirms 25 gadiem. Kopā ar Modri Plāti, Māri Ludviku un citiem mācītājiem viņš bija viens no disidentiskās mācītāju kustības “Atdzimšana un atjaunošanās” dalībniekiem, kurai bija neatsverama loma valsts neatkarības atgūšanas notikumos. Tolaik jaunais mācītājs Juris Rubenis uzskatīja, ka garīgai un tautas atmodai ir jāiet roku rokā – ir jāatdzimst un jāatmostas vienlaikus.

Mācītājs Juris Rubenis: «Atceros to rītu, kad devos uz Doma baznīcu, kad pēc daudziem gadiem, kad baznīca bija slēgta, tur atkal bija paredzēts dievkalpojums. Līdz pēdējam brīdim bija neticība, vai tas tiešām tā būs! Tās ir fantastiskas, skaistas sajūtas, ka caur tevi notiek kaut kas ļoti liels. Tu saproti, ka stāsts nav tikai par tevi, bet tu šai brīdī esi instruments, lai caur tevi varētu atmirdzēt kaut kas lielāks par tevi.»

«Tas nav stāsts par nopelniem, bet par ļoti lielu laimi – tu drīksti dzīvot šādā laikā, piedalīties notikumos, un pateicoties Dieva dotai gudrībai saprast, ko darīt šajos notikumos. Atskatoties uz tiem, tev nav kauns - tas ir ļoti svarīgi. Tie bija laimīgi brīži, kad tu piedalies fantastiskās, skaistās lietās. Un tu zini, ka tev tās nepieder - bet tu drīksti piedalīties.»

Komentāri

Kategorijas