Marija Gulbe: Esi tāds, kādus tu gribi redzēt savus bērnus

19. aprīļa raidījuma «Saknes debesīs» videostāstā - Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolotāja Marija Gulbe par skolotāja aicinājumu, radošumu un vērtībām izglītībā.

Skolotāja Marija Gulbe Rīgas Katoļu ģimnāzijā strādā jau 17 gadus. Šodien viesojāmies pie viņas, pie 1.klases skolēniem, lai uzklausītu skolotājas Marijas stāstu, par to, kas ir viņas vērtības, aicinājums un kā viņa saredz izglītību.

Marija Gulbe: «Visu pedagoģijas būtību var pateikt vienā teikumā: esi tāds, kādus tu gribi redzēt savus bērnus. Ja tu vēlies, lai viņi ir radoši - esi radošs. Ja vēlies, lai viņi ir disciplinēti, labsirdīgi, mierīgi - nav problēmu, vispirms esi pats tāds. Viss skolotāja darbs sākas ar darbu ar sevi.»

«Vislielākais gandarījums ir tad, kad bērns izdara to, ko tu pats nevarēji. Man bijuši vairāki tādi gadījumi - viņš dara to, ko tu nevari izdarīt. Viņš ir pāraudzis tevi. Skolotājam tajā brīdī tas ir triumfs. Vai arī - ja bērns var izdarīt vairāk, nekā viņš varēja vakar. Tas taču ir triumfa mirklis. Tas gandarījums ir pavisam vienkāršās lietās.»

Komentāri

Kategorijas