Vecāku mājas vadītāja Ilze Jozēna: vai dzīve ir laimīga vai bēdīga?

1. marta raidījuma «Saknes debesīs» videostāstā - Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku māja, kuras pastāvēšana nav iedomājama bez nesavtīga un pašaizliedzīga brīvprātīgo darba.

Ārstēšanās slimnīcā saistās ar stresu un pārdzīvojumiem, it īpaši, ja runa ir par bērnu, kurš nonāk slimnīcā - jo viņam taču gribas būt ārā, rotaļāties un baudīt dzīvi. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā, kur gadā nonāk vairāk nekā 20 000 mazo pacientu, ir izveidota īpaša vieta - Vecāku māja. Tā paredzēta bērnu vecākiem, kur tie var uzturēties, pārnakšņot un saņemt emocionālu un garīgu atbalstu un stiprinājumu.

Ilze Jozēna, Vecāku mājas vadītāja: «Par to, vai vecāku māja ir laimīga vai bēdīga vieta, ir grūti spriest. Dzīve ir laimīga vai bēdīga? Droši vien gan tāda, gan tāda. Vecāku mājā mēs satiekam vecākus, kuri ir ļoti uztraukušies, kuri ir ārkārtīgi bēdīgi, kuri ir milzīgi iepriecināti, ka viņi dodas mājās. Vecāku māja ir, iespējams, nepieciešama tieši tajā mirklī, kad vecāki ir nonākuši situācijā, kad viņu bērns ir saslimis vai kaut kas ir noticis, gadījusies kāda trauma. Mēs strādājam ar tiem vecākiem un satiekam tos cilvēkus, kuri ir saistīti ar bērnu slimnīcu, un tur ir ļoti dažādas emocijas.»

Komentāri

Kategorijas