Personība. 100g kultūras. Puiciskais ideālists. Režisors Elmārs Seņkovs

Režisora Elmāra Seņkova portretraidījums atklās viņa bērnišķīgi puicisko azartu un aizkustinošo labestību kopā ar dažādu teātru aktieriem, bērnības draugiem, ģimeni un lielajiem teātra meistariem — viņa skolotājiem.

«Es bērnības garajos vasaras brīvlaikos pļavā iestudēju pat Olimpiskās spēles, kaimiņu puikas ļāvās manai režijai,» savas profesijas sākuma brīžus atklāj «Spēlmaņu nakts 2014» kategorijas «Gada režisors» uzvarētājs Elmārs Seņkovs. Olimpisko spēļu pļava bija netālu no Zilupes, kur tagad ir tikai viena māja, un tur dzīvo Elmāra vecmāmiņa. Garie vasaras brīvlaiki tālajā Latvijas pierobežā deva iespēju fantazēt un dzīvoties pašam ar sevi. Mammai nebija laika, jo darba diena veikalā viņai beidzās tikai vēlu vakarā.

Elmāram ir tikai trīsdesmit gadi, bet aizvadītajā «Spēlmaņu naktī» saņemtā balva un tituls Gada režisors ir mērķtiecīgi nopelnīta, jo viņš neatlaidīgi strādā, un viņa režijas darbi ir nopietna un sarežģīta dramaturģija.

«Par īstu režisoru Elmārs piedzima pirms pāris gadiem ar Valmieras teātra iestudējumu Blaumaņa »Raudupietei«,» atklāj Elmāra režijas skolas meistare Māra Ķimele. Viņa Elmāram novēl savu teātri.

Viņš savu aizrautību ar teātri tagad nodod arī Latvija Kultūras akadēmijas studentiem, bet pedagoga talants jau esot biji 18 gadu vecumā, kad sācis strādāt skolā «Patnis». Pedagoģija ir viņa pirmo studiju laiks, un tā ir profesija, kas Elmāram ļoti patīk, jo otram var dot. 

Komentāri

Kategorijas