Kā iekārtot savu hokeja laukumu? 1. solis – vietas izvēle

Ūdens pieejamība

Izvēloties vietu, kur iekārtosiet laukumu jāpatur prātā, ka ledus liešanai būs nepiecašams ūdens. Vietu vēlams izvēlēties tādu, kur ūdens ir pieejams - vai nu kāda ēka tuvumā, vai blakus ūdenstilpei no kuras ņemt ūdeni.

Esiet radoši

Izvēloties vietu laukuma ierīkošanai nebaidieties no tā, ka vieta nav taisnstūrveida vai tajā ir koki. Laukumu var ierīkot jebkādā fomrā un jebkurā vietā. Koki vai krūmi var kalpot kā laukuma sastāvdaļa. Līdzīgi ir ar citiem objektiem. Šādā gadījumā gan jābūt īpaši uzmanīgiem.

Ciets segums

Asfalts vai betons, protams ir pats labākais segums hokeja laukumam. Galvenais pluss - laukumu var ātrāk uzliet un ledus kalpos ilgāk.

Cits segums

Arī jebkuram citam segumam nav ne vainas. Arī laukums ar zāles vai smilts segumu v ar kalpot ļoti labi. Šādā gadījumā gan jābūt pacietīgiem. Ledus liešana prasīs ilgāku laiku.

Kad ziema jau sākusies ļoti veiksmīgi par segumu iespējams izmantot arī sniegu. 10cm sniega sega būtu vislabāk piemērota. To noblietējot un pēc tam lejot  uz tā ledu, segums būs ļoti kvalitatīvs.

Uz segumiem, kas nav cieti, iespējams uzklāt plēvi. Tā neļaus ūdenim uzsūkties zemē un ledu varēs ātrāk uzliet. Tās gan būs papildus izmaksas - kvalitatīva plēve, piemēram, 15*30m lielam laukumam izmaksās ap 140 EUR. 

Elektrība

Līdzīgi kā ūdens arī elektrības pieejamība ir svarīga. Tas tāpēc, ka ledus prieku baudīšanai tumšajā diennakts laikā, protams, nepieciešams apgaismojums. Tāpēc vēlams izvēlēties vietu, kur pieejama elektrība un ir iespējams ierīkot apgaismojumu.