Grupas "Menuets" 55 gadu jubilejas koncerts

Grupa "Menuets" ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd "Menuets" ir vecākā joprojām koncertējošā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševiči kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā. Nu "Menuets" svin savus zelta 55, saviļnojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Viks jeb dzejnieks Viktors Kalniņš, sagaidot "Menueta" lielo jubileju, teic tā: "Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus "Rolling Stones"." Un viņam ir simtprocentīga taisnība.

"Dziesma, ar ko tu sāksies?" kļuvusi par "Menueta" neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

"Menuets" – tā ir sirdsapziņa, kas dzīvojusi divos gadsimtos un turpinās dzīvot latviešu tautā vēl un vēl. "Menuets" ne tikai atsauc nostalģiskas atmiņas par aizgājušajiem laikiem, bet arī apliecina to, ka dzīvojam šeit un tagad. Līdz smeldzei pazīstamas melodijas – sevišķi tiem, kuriem šobrīd četrdesmit un pāri. Tā būs atgriešanās mūsu jaunībā, kad mēs kā puķu zēni un meitenes mājas ballītēs un māju pagalmos uz noskaņotām ģitārām savas uzstāšanās sākām un beidzām ar "Alvas zaldātiņiem".

"Menuets" dzīvo ārpus jēdzieniem "stilīgi" vai "vecmodīgi". Kaut gadi gājuši un liktenis nav saudzējis, savā dziļākajā būtībā "Menuets" ir tā pati ņiprā grupa, kas dzimusi Jūrmalas 4. vidusskolā, pirmos mēģinājumus aizvadījusi garāžā un savu nosaukumu reiz palienējusi no smaržu pudelītes ar poētisku uzrakstu "Menuets".

Jubilejas koncertprogrammā 2023. gada vasarā un rudenī skanēja gan visu laiku skaistākās un populārākās "Menueta" dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sāksies?", "Četri balti krekli" u.c., gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs. Grupā "Menuets" joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševičs un Ikars Ruņģis.