Jaunās medmāsas. Dānijas seriāls. 1. sērija (12+)

Ir 1952. gads, un pēckara Dānijā trūkst medpersonāla, tādēļ Fredenslundas slimnīca pirmo reizi vēsturē uzņemas veikt kādu eksperimentu un studentu rindās uzņem gan jaunas sievietes, gan vīriešus. Jaunie vīrieši medmāsas sastopas ne tikai ar grūtībām slimnīcas darbā, bet saskaras arī ar vecāko paaudžu aizspriedumiem par vīriešiem medmāsām. Jauniešiem ikdienā strādājot plecu pie pleca, neizbēgami notiek arī dažādas attiecību peripetijas. Seriāla pamatā ir patiesi notikumi, kad 1950. gados Dānijas Izglītības ministrija valsts galvenajā slimnīcā Rigshospitalet nolēma veikt šādu eksperimentu, kas sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi. Seriāla galvenās lomas atveido tādi zināmi dāņu aktieri kā Jenss Jerns Spottags, Katrīne Greisa-Rozentāla un Benedikte Hansena. Viens no seriāla režisoriem, Larss Kolunds, latviešu skatītājiem zināms kā aktieris no tādiem seriāliem kā "Lulu un Leons" un "Labāki laiki". 

Sygeplejeskolen. Dānija, 2018. Režisori: Larss Kolunds, Ronijs Ezra Lomās: Molija Ēgelinda, Mortens Hē Andersens, Asta Kamma Augusta, Jenss Jerns Spottags, Katrīne Greisa-Rozentāla, Benedikte Hansena 

1. sērija

 Fredenslundas slimnīca uzsāk nebijušu eksperimentu – pirmo reizi māszinību programmā tiek uzņemti arī puiši. Pieci nepieciešami studenti jau ir izvēlēti, tomēr jaunais kareivis Ēriks pārliecina virsmāsu uzņemt arī viņu. Turīgā Anna apmetas vienā kopmītņu istabiņā ar Susanni, meiteni no laukiem. Skolā valda stingri noteikumi, un studentiem ir cītīgi jāmācās. Ērikam tas nevedas viegli, jo viņš nevar atļauties mācību grāmatas, un no mācībām viņu atrauj pacients, kam nepieciešama palīdzība.