Koncerts «Rakstītāja». Veltīts rakstnieces B. Martuževas piemiņai

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā sadarbībā ar komponistiem Mārtiņu Braunu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu un Valtu Pūci ir apzinājuši Broņislavas Martuževas literāro mantojumu, kā rezultātā tapis koncertuzvedums «Rakstītāja». Šī notikuma režisors ir Roberts Rubīns, piedalās instrumentālā grupa un solisti — Ieva Kerēvica un Daumants Kalniņš. Pirmizrāde notiks 28. maijā Lubānas pilsētas klubā, dienu vēlāk tiksimies Latgales vēstniecībā GORS, bet Rīgā uz mūzikas namu «Daile» aicinām klausītājus 30. maija vakarā.

Muzikālais stāsts vedīs pa Broņislavas Martuževas (08.04.1924. – 13.02.2012.) dzīves takām, atklājot dažādas dzejnieces bagātā mūža epizodes, viņas pārdzīvojumus, sapņus un ilgas. Broņislava Martuževa aizgāja mūžībā 2012. gada februārī, atstājot deviņus dzejoļu krājumus, kuros izjustā, vienkāršā valodā un ar vissvētāko mīlestību runājusi par savu dzimteni un Latvijas vēstures notikumiem. Broņislava bija laikmeta leģenda un Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece. Kā Nacionālās Pretošanās kustības dalībniece un atbalstītāja izcietusi sodu dažādās nometnēs Sibīrijā. Viņa bija arī izcila folkloras teicēja ar skaistu balsi, muzikāli apdāvināta, spēlējusi cītaru un akordeonu un sacerējusi Atmodas laika plaši pazīstamo dziesmu «Jaunība, jaunība, sārtais vīna trauks».

Koncertuzvedumā piedalās: Ieva Kerēvica, balss; Gundega Krūmiņa, balss; Daumants Kalniņš, balss, oboja; Jānis Strazdiņš, bass; Indulis Cintiņš, vijole; Aldis Liepiņš, klavieres; Ivo Krūskops, sitaminstrumenti; Artūrs Noviks, akordeons; Mareks Auziņš, kontrabass; Roberts Rubīns, režisors; Latvijas Radio koris;  Sigvards Kļava, diriģents. Programmā: Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Imanta Kalniņa dziesmas ar Broņislavas Mārtuževas dzeju.

Komentāri

Kategorijas