Latvijas teātri remontējas!

Latvijas teātru rekonstrukcijas ilgstošie procesi veido savdabīgu seriālu ar nebeidzamām problēmām, finansiālo sadārdzinājumu un solījumiem, kuri netiek pildīti. Jaunā Rīgas teātra pārbūves sāga turpinās.

Valmieras drāmas teātra atjaunošanas projektu bija paredzēts īstenot līdz šī gada rudenim, taču pēc būvnieku maiņas  ir noteikts jauns termiņš - 2024. gada pavasaris. Teātra pašreizējais veidols raisa  biedējošas asociācijas. Taču šis dramatiskais fons nav  negatīvi ietekmējis teātra māksliniecisko līmeni.

 Pagājušajā gadā Latvijas Leļļu teātrī sākās ilgi gaidītie rekonstrukcijas darbi, tomēr arī tur tie nenotiek tik ātri, kā bija paredzēts. Pašreiz teātra izrādes notiek Rīgas Latviešu biedrībā, un tas nozīmē, ka  repertuārs jāveido, rēķinoties ar zāles specifiku. Bet Rīgas cirkā divu gadu laikā pabeigta pirmā rekonstrukcijas kārta un jau sākot ar 17. decembri, arēnā notiks Ziemassvētku izrādes, kuras Rīgas cirks veido sadarbībā ar teātra trupu «Kvadrifrons». Par savām cerībām un šaubām stāsta radošie spēki, kas gaida atgriešanos savās “mājās”: aktrise Baiba Broka, aktieri Artis Jančevskis, Santa Didžus un Baiba Vanaga, kā arī režisors un aktieris Klāvs Mellis.