pirmdiena, 26. septembris

Vārda dienas: Kurts, Knuts, Gundars

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Aukstais karš. Drāma

Režisors Pavels Pavļikovskis, kurš 2013. gadā saņēmis “Oskara” balvu par labāko ārzemju filmu “Ida”, atgriežas ar starptautisku atzinību guvušu filmu “Aukstais karš”, kas tika godalgota Kannu kinofestivālā par labāko režiju. Filmā atainots vēstures posms, kurā Polija bija ieslēgta Staļina režīma ietekmes zonā. Cilvēkiem bija tikai divas iespējas – pakļauties jaunajai varai vai arī pretoties, apzinoties, ka viņus vajās represīvie dienesti. 

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. 20. gs. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur attiecības divdesmit gadu garumā. Pavela Pavļikovska kinofilma izceļas ar īpašu attēla kvalitāti un ir tuva 40. un 50. gadu klasiskajam Holivudas “film noir” virzienam.

Zimna wojna. Polija, 2018. Režisors: Pavels Pavļikovskis. Lomās: Joanna Kuliga, Tomašs Kots, Boriss Šics, Agata Kuleša, Sedriks Kāns u.c. 

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]