Polijas pilsētā Katovicē sarīkoti ”Ziedu svētki”

Polijas pilsētā Katovicē sarīkoti „Ziedu svētki, un to ietvaros notika arī floristu sacensības. Apmeklētāju un profesionāļu rīcībā bija vairāki simti tonnu krāšņumaugu.

      Šeit ir simtiem tonnu ziedu - apmēram 300 līdz 400 tonnas ziedu. Tas ir tik daudz, cik ietilptu 13 lielās kravas mašīnās, kas piekrautas līdz griestiem. Šeit var arī iegādāties ziedus, tai skaitā retumus no kolekcijām. Tas patlaban ir ļoti moderni.

     Starptautiskās un Polijas floristu asociāciju rīkotais pasākums sākotnēji bija plānots 2020. gadā, bet Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ to vairākkārt pārcēla. Tomēr par spīti visām grūtībām vairāk nekā 1400 kvadrātmetru platībā izdevās iekārtot izstādi ar nosaukumu „Četras pasaules malas”, sarīkot konkursus un nolasīt lekcijas par krāšņumaugu kopšanu. Tomēr centrālais notikums bija floristikas čempionāts, kurā piedalījās 16-it pārstāvji no Eiropas un Āzijas. Konkursanti sacentās 6-ās disciplīnās, tai skaitā galda un dizaina priekšmetu dekorēšanā. Par uzvarētāju kļuva Nīderlandes pārstāve Hanneke Frankema, kas kompozīcijās galvenokārt izmantoja brūnganos toņus.