Latvijas handbola valstvienība aizvadījusi pirmos treniņus jaunā trenera Davora Čuturas vadībā

0.0
Latvijas handbola valstvienība aizvadījusi pirmos treniņus jaunā trenera Davora Čuturas vadībā, jaunās izlases vēsmas vēroja arī Andris Auziņš.

Davors Čutura par Latvijas valstsvienības treneri kļuva vien jūnija vidū, tagad serbu izcelsmes Spānijas speciālistam trīs dienas bija iespēja vērot Latvijas izlases kandidātus klātienē. Uz nometni Čutura aicināja 34 handbolistus, uz īsu brīdi arī mūsu lielākā zvaigzne Dainis Krištopāns, kurš gan treniņus neaizvadīja.

Intervija - Davors Čutura, Latvijas handbola valstsvienības galvenais treneris

Pēc sarunām ar Daini vienojāmies, ka viņš pievienosies izlasei nākamajā sabraukumā. Izlasē viņš ir ļoti svarīgs un redzam, ka viņam izlase arī.” 

Čutura piekopj spāņu handbola stilu, kas ir pavisam citādāk nekā latviešiem ierastais. Kandidātu vidū daudz jauno handbolistu no junioru izlasēm. Kopā ar pieredzējušajiem Čutura vēlas redzēt modernāku handbolu.

Intervija - Māris Veršakovs, Latvijas handbola valstsvienības saspēles vadītājs

Intervija - Davors Čutura, Latvijas handbola valstsvienības galvenais treneris

Šeit Latvjiā vairāk spēlē tiešo handbolu, bez lielas izdomas. Pasaulē tomēr handbols pēdējos gados krietni mainījies – daudz lielāki ātrumi, daudz plašākas izspēles bez tieša kontakta ar pretinieku. Jāizmanto plašums, kā visos sporta veidos – futbolā, basketbolā var redzēt tādu pat tendenci.”

Intervija - Māris Veršakovs, Latvijas handbola valstsvienības saspēles vadītājs

Nākamā treniņnometne izlasei vien oktobrī īsi pirms Eiropas čempionāta atlases, līdz tam Čuturam būs jāsijā kandidātu skaits. Valstsvienība viesojās arī jauno talantu nometnē, kur mūsu labākie handbolisti dalījās savā spēles un karjeras pieredzē.