svētdiena, 4. decembris

Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

“Time” Kauņu iekļauj tūrisma galamērķu topā

Ietekmīgais ASV žurnāls “Time” Lietuvas pilsētu Kauņu iekļāvis 50 interesantāko šā gada tūristu galamērķu topā. Kauņa šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta un piesaista ar savu kultūras programmu.

     “Time” interneta vietnē norādīts, ka brīdī, kad otrā lielākā Lietuvas pilsēta sāka Kultūras galvaspilsētas programmu janvārī, to varēja nodēvēt par nenovērtētu galamērķi, kas kādu laiku nokļuvis uzmanības centrā. Bet Krievijas iebrukuma brīdī Ukrainā šis projekts kļuva biedējoši savlaicīgs. Kultūras programma atspoguļo pilsētas vētraino vēsturi - nacistisko okupāciju Otrā pasaules kara laikā un piespiedu iekļaušanu Padomju Savienībā, ar Marinas Abramovičas, Viljama Kentridža un Joko Ono izstāžu starpniecību. Laikraksts arī piemin iniciatīvu “CulturE-Ukraine”, kuras ietvaros apskatāmi Ukrainu kara dēļ pametušo mākslinieku darbi.

    “Time” ieteikto tūrisma galamērķu sarakstā šogad iekļautas arī Galapagu salas, Lielais barjer-rifs Austrālijā, Dolni Morava Čehijā, Nairobi, Seula, Valensija un vairākas citas vietas.