пятница, 19. августа

Vārda dienas: Melānija, Imanta

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Honkongā durvis vēris jauns vēstures un mākslas muzejs

Ķīnas Tautas Republikas īpašajā administratīvajā reģionā Honkongā durvis vēris jauns vēstures un mākslas muzejs. Tā galvenais uzdevums būs popularizēt Ķīnas tradicionālo kultūru un iepazīstināt ar to vietējos iedzīvotājus un tūristus.

    Honkongas pils muzeja kopējā koncepcija ir veicināt un popularizēt Ķīnas mākslu un kultūru. Ceram, ka muzejs spēs sniegt plašākas iespējas, īpaši Honkongā, lai jaunieši iepazītu un novērtētu Ķīnas tradicionālo kultūru. Mēs arī ceram, ka mūsu Pils muzejs varētu veicināt dialogu ar citām kultūrām un sabiedrībām visā pasaulē.

     Atklāšana bija pieskaņota Honkongas apvienošanas ar Ķīnas Tautas Republikas 25. gadadienai. Tāpēc neizbrīna, ka galvaspilsētas Pekinas pils muzejs aizdevis vairāk nekā 900 unikālus eksponātus, tai skaitā senus porcelānu traukus, skulptūras, tušas zīmējumus un zīda apģērbus. Tomēr atklāšana raisīja arī vairākus neērtus jautājumus - muzeja būvniecība tika uzsākta bez sabiedriskās apspriešana, un arī pati jubileja tiek vērtēta pretrunīgi. Oficiālā Pekina, pārņemot varu no Lielbritānijas 1997. gadā, solīja saglabāt teritorijā demokrātisko iekārtu un nodrošināt autonomiju, tomēr daļa sabiedrības uzstāj, ka tas nav ievērots. Muzeja vadība tikmēr uzsver, ka iestāde nebūs Pekinas muzeja filiāle, un tai ir sava vīzija un identitāte. To apliecina arī lielā iedzīvotāju interese, un tuvākajam mēnesim jau pārdoti 85 procenti no 140 tūkstošiem ieejas biļešu. 

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]