V.I.P. 13. jūnijs. Otrais pusfināls

Trīs jūnija pirmdienu vakaru toni “V.I.P.” ložā nosaka “Gaujas hiēnas”! Pie Uģa Joksta būs erudītu apvienības dalībnieki, kas nākuši, lai satiktos, draudzētos, izsmietos, labi pavadītu laiku un, protams, atbildētu uz erudīcijas jautājumiem. Komandu kapteiņi Rihards Rainbahs un Zigmārs Ziemelis uzskata, ka erudīcijas spēle “V.I.P.” ir viena no erudīcijas un stresa noturības vērtīgākajām pārbaudes iespējām Latvijā. Otrajā pusfinālā spēles vadītājs jautās par Doles salu, Telavivu, Melnkalni, Barbadosu un Norvēģiju. 

Rihards Rainbahs – komandas kapteinis. Zināms arī kā cilvēks ar neizskaidrojami specifiskām zināšanām, kas diezgan bieži noder erudīcijas spēlēs. Brīvo laiku mēdz veltīt saviem hobijiem, kas saistās ar ceļošanu, fotografēšanu un lasīšanu. 

Marita Lasmane – erudīta persona, labprāt iesaistās diskusijās par jebkuru tēmu, sākot ar literatūru un beidzot ar astronomiju. Ikdienas darbs saistīts ar pārtikas produktu kodēšanu, bet brīvajā laikā lasa un skatās “krimiķus” vai izved velosipēdu izbraucienā pa mežu. 

Kaspars Gailītis – ilggadējs prāta spēļu kolēģis. Jurists un ārštata tulkotājs Eiropas Savienības Tiesā. Patīk peldes visu cauru gadu un pastaigas ar suņiem. Prāta spēlēs var gan “iegāzt”, gan “izvilkt” – cer uz pēdējo variantu. 


Zigmārs Ziemelis – komandas kapteinis, komandu apvienības “Gaujas hiēnas” dibinātājs. Stāsta, ka Zigmārs nejauši piedzimis Cēsīs, bet uzaudzis Smiltenē. Latvijas Universitātē mācījies fiziku, tagad ir Rīgas 41. vidusskolas fizikas skolotājs. Vaļaspriekos ir dārzkopība un ūdenstūrisms, norūpējies par ideju sakaut stulbumu pasaulē. 

Kaspars Pakulis – kapteiņa paziņa un novadnieks. Dzimis un audzis Smiltenē. Šobrīd studē Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, kā arī vada šīs fakultātes pašpārvaldi. Brīvajā laikā dejo tautas dejas kolektīvā “Austris” un labprāt izbauda aktīvu atpūtu dabā. Daudz interesējas par mūziku un ceļošanu laikā, kā arī aizraujas ar detektīvromāniem. 

Līva Puķīte – komandas kapteiņa paziņa. Dzimusi rīdziniece, bet uzskata sevi par īstu madonieti. Izstudēs Rīgas Tehniskajā universitātē un būs IT cilvēciņš. Lielākā dzīves daļa paiet, dejojot tautas dejas, kas ir sirdslieta. Interesējas par latviešu kultūru, florbolu un dejošanu. Vasarā strādā nometņu centrā “Ērgļa spārni”.