piektdiena, 19. augusts

Vārda dienas: Melānija, Imanta

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Makrona partijai sliktas pozīcijas pirms parlamenta vēlēšanām

Francijas parlamenta vēlēšanās prezidenta Emanuela Makrona partija “Uz priekšu, Republika!” varētu zaudēt pašreizējo deputātu vietu vairākumu. Savukārt labas izredzes uzlabot savas pozīcijas ir kreisajām partijām.

     Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “IFOP” veiktās aptaujas rezultātiem Makrona partija abās vēlēšanu kārtās varētu izcīnīt no 250 līdz 290 mandātiem Nacionālajā sapulcē. Tajā kopumā ir 577 vietas. Tikmēr kreisā koalīcija, kurā apvienojušies sociālisti, zaļie un dažādas ekstrēmistu partijas, var cerēt uz apmēram 200 mandātiem, bet konservatīvā Republikāņu partija - uz apmēram 50 deputātu vietām. Vēl sliktāks rezultāts varētu būt Makrona galvenās konkurentes prezidenta vēlēšanās - Marinas Lepēnas, vadītai galēji labējai Nacionālai apvienībai.

     Labākus rezultātus partijai “Uz priekšu, Republika!” prognozē uzņēmums “Ipsos”. Saskaņā ar tā veikto iedzīvotāju aptauju, prezidents politiskais spēks var iegūt no 275 līdz 315 mandātiem, un tomēr saglābāt vairākumu. Francijas parlamenta vēlēšanu pirmā kārta paredzēta jau šajā svētdienā, bet otrā kārta būs pēc nedēļas.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]