piektdiena, 1. jūlijs

Vārda dienas: Rimants, Imants, Ingars, Intars

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija – Norvēģija

Somijā turpinās pasaules čempionāts hokejā un šodien Latvijai trešā spēle - pret Norvēģiju. Mūsējiem pirmā uzvara turnīrā 3 pret 2.

Pretinieki nedaudz vājāki nekā pirmie divi turnīrā. Tomēr - arī Norvēģija pēdējos gados kļuvusi par stabilu pasaules elites grupas komandu, kas reizēm pabojā nervus favorītiem. Līdz šim Latvijai divi zaudējumi un pēdējā vietā savā apakšgrupā, norvēģiem viena uzvara pēcspēles metienos pret britiem.

Latvija sāka ļoti aktīvi, jau pirmajā vairākumā laba iespēja gūt vārtus. Pēc tam perioda vidū vēlreiz vairākums, atkal iespējas, bet norvēģu vārtus vēl neizdevās ieņemt. Tas notika nedaudz vēlāk, kad Rodrigo Ābols panāca 1 pret 0. Ar visu Latvijas pārsvaru spēlē un trim vairākumiem, priekšpēdējā minūtē Norvēģija panāca neizšķirtu 1-1

Otrajā periodā jau labāk, lielais vairākums pieci pret trim un jau sākumā Jeļisejevs panāca 2 pret 1 mūsējo labā. Latvija turpināja uzbrukt. Pretiniekiem bija piecu minūšu sods un jau pēc tā, nenomainoties norvēģu spēlētājiem, Roberts Bukarts guva trešos vārtus 3-1. Labs un pamatots pieteikums uzvarai.

Turpinājums vairs nebija tik labs, norvēģi sasparojās. Vienus vārtus atguva un turpināja uzbrukt, reizēm visai vētraini, pašā izskaņa arī seši pret četriem jau bez vārtsarga. Taču mūsējie izturēja, gan komanda, gan Merzļikins vārtos un pirmā uzvara 3-2, nākamās divas dienas mūsējiem būs brīvas.