otrdiena, 5. jūlijs

Vārda dienas: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija – Somija

Latvijas valstsvienība otrajā spēlē Tamperē parādīja ļoti labu sniegumu pret mājiniekiem somiem, ilgu laiku bija vadībā, tomēr beigās piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 1:2.

Latvijas izlase spēli sāka ļoti pārliecinoši un disciplinēti, meklēja pretinieku kļūdas un pirmā perioda vidū izvirzījās vadībā. Ronalds Ķēniņš pretuzbrukumā atrada Rūdolfu Balceru, kurš skaistā stilā pārspēja Hari Sateri 1:0. Otrā perioda vidū turnīra saimnieki realizēja skaitilisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu, kad ripa somiem parocīgi atlēca no borta un Sakari Maninens pārspēja Elvi Merzļikinu. Neizšķirts 1:1 saglabājās ilgu laiku, līdz nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām tiesneši piešķira apšaubāmu noraidījumu Mārtiņam Dzierkalam un Latvija nonāca mazākumā. Somi šo situāciju veiksmīgi izmantoja un Mikaels Granlunds ar ļoti precīzu metienu vārtu tuvajā stūrī izvirzīja vadībā Somiju. Drīz pēc tam no mugurpuses apmalē tika iegrūsts Rihards Bukarts, bija arī asinis, bet soģi somiem pārkāpumu nefiksēja un Latvijas komandai izglābties neizdevās. Lai arī mūsu hokejisti parādīja saturīgu sniegumu un bija pelnījuši vismaz punktu, diemžēl nācās piedzīvot zaudējumu ar 1:2.