Pa pasaules gleznainākajām upēm. Dokumentālu filmu cikls. 1. sērija (12+)

Laivojot pa upēm Apvienotajā Karalistē, Eiropā, Kanādā un ASV, katrā sērijā tiks parādītas upes skaistās un tai raksturīgās ainavas, sākot no smaragdzaļiem pakalniem, seniem mežiem un bioloģiski daudzveidīgām upju deltām līdz pasaku pilīm, šokolādes kastīšu ciematiem un slavenām pilsētām. 

Mēs satiksim cilvēkus, kas dzīvo un strādā pie upēm, kā arī izvairīsimies no populāriem tūrisma maršrutiem noslogotākajās upēs. Mēs brauksim ar zvejas laivām un liellaivām, velkoņiem un jahtām, pat ar kanoe laivām un vikingu kuģu atdarinājumiem, lai izpētītu apslēpto stāstu bagātību upes krastos. 

1. sērija

Mēs dodamies elpu aizraujošā ceļojumā pa Skotijas upi Speju, sākot tās iztekā Skotijas augstienē, līkumojot cauri iespaidīgajiem kalniem līdz vietai, kur upe satiekas ar Ziemeļjūru. Senatnīgajā upē, kas ir slavena ar pasaules klases viskija ražošanu un lašu makšķerēšanu, ir iestājies rudens, un upes krasts ir iekrāsojies dažādās krāsās. Mēs sākam Kērngorma kalnos, pievienojoties diviem upju biologiem, kas uzskaita lašu populāciju upes augstākajās vietās. Tālāk mēs dodamies ar kanoe lejup pa seklo upi uz seno Rotīmērkas mežu, lai uzzinātu, kā tika izcirstas un pārvietotas lielās priedes, izmantojot 4000 gadus senas laivas. Tālāk lejā mēs satiekam vienu no pasaulē senākajiem Aberdīnas Angusa liellopu ganāmpulkiem un uzzinām, kā mušiņmakšķernieki 19. gadsimtā pilnveidoja savas makšķerēšanas prasmes. Visbeidzot mēs ierodamies Spejas līcī, lai apskatītu lielāko ledus pagrabu Apvienotajā Karalistē.

12+

Komentāri

Kategorijas