Vai viegli būt jaunam…? Dokumentāla filma (16+)

Filma – fenomens, kuras ārkārtīgo rezonansi pasaulē radījusi autoru profesionalitāte, domas vēriens un prāta asums, spējot precīzi trāpīt aktualitātes nervā. Viena no populārākajām latviešu dokumentālajām filmām — spilgta publicistikas un arī latviešu dokumentālā poētiskā kino tradīciju simbioze.

Filma analizē 80. gadu jauniešu pasaules izjūtu, mērķus un vērtību kritērijus. Tās piedāvātā atklātības pakāpe ideoloģisku uzstādījumu žņaugos dzīvojošajai sabiedrībai bija šokam līdzīga atskārsme – nebijis atklātības līmenis.

Filmas atspēriena punkts ir grupas “Pērkons” koncerts Ogres estrādē, kura laikā jaunatnes enerģija sakuļas agresivitātē – tiek izdemolēts vilciena vagons. Seko represijas – arī tiesas process, būtībā paraugprāva – pret vairākiem noziegumā iesaistītajiem jauniešiem. Ainas no koncerta, epizodes no tiesas procesa un vēlāk sarunas ar jauniešiem, kuru likteņus vairāk vai mazāk ietekmējis šis notikums, aizsāk “Vai viegli būt jaunam?”. Podnieks filmu veido kā sazarotu portretu galeriju, filmēdams savus varoņus viņus raksturojošā vidē un norisēs. 

Latvija, 1986.

Režisors: Juris Podnieks. 

Komentāri

Kategorijas