trešdiena, 6. jūlijs

Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

V.I.P. 2. maijs. Fināls

“V.I.P.” ložā uz finālspēli tiekas Latvijas erudītu līgas labākās komandas. Komandu kapteiņi: LEL prezidente Anita Zaļaiskalne un LEL vecbiedrs Gints Rasa. Uģis Joksts erudītiem jautās par Bobu Dilanu, Džamalu, Viktoru Hatuļevu, rokoko, pasteli un astronomiju.

Anita Zaļaiskalne – komandas kapteine. Darbojas izglītības jomā, Latvijas Erudītu līgas prezidente. Hobiji – ceļošana un dalība dažāda formāta erudīcijas spēlēs. Uzskata, ka dažreiz ir vērts izkāpt no savas komforta zonas, lai iegūtu jaunu pieredzi

Alberts Auziņš – finanšu analītiķis un ekonomists biznesa konsultāciju uzņēmumā, vadošais pētnieks zinātniskajā institūtā. Intereses ir ļoti dažādas, taču pēdējo gadu aizraušanās ir dzimtas pētniecība. Erudītu līgas pasākumus apmeklē reti, bet regulāri piedalījies LEL organizētajā ikgadējā individuālajā čempionātā.

Vilnis Bērziņš – kravas automašīnas vadītājs. Vasarās labprāt atpūšas laukos, pļaujot zāli un skaldot malku. Patīk mežs dažādās tā izpausmēs. Latvijas Erudītu līgā – kopš 2017. gada. Piekrīt teicienam: “Jo vairāk es uzzinu, jo vairāk saprotu, ka neko nezinu.”


Gints Rasa – komandas kapteinis. Pēc izglītības bibliotekārs, bet darba dzīve pavadīta tikai informācijas tehnoloģiju lauciņā. Latvijas Erudītu līgas vecbiedrs kopš tās dibināšanas. Virspusējas zināšanas par ļoti plašu jautājumu loku. Lasīšanas maniaks, kuram patīk teksts un skaitļi, bet nepatīk aktualitātes. 

Tīna Koha-Rasa – kapteiņa sieva, piedzīvojumu partneris un daļa no veiksmes. Ikdienā aizrautīga apdrošināšanas speciāliste mazumtirdzniecības sfērā. Brīvais laiks tiek pavadīts ar un ap zvēriņiem, tematiskos ceļojumos, pastaigās gar jūru un erudīcijas pasākumos. Patīk uzzināt šo to par šo un to. Moto – iemācies glaudīt ezi neraudot. 

Jānis Svemps – ikdienā strādā attīstības finanšu institūcijā “Altum”. Brīvais laiks tiek veltīts prāta spēlēm, arī piedaloties Latvijas Erudītu līgas rīkotajos konkursos. Ar komandas kapteini nu jau vairāk nekā piecus gadus noris savstarpēja sacensība Sporta viktorīnā. Atlikusī daļa no brīvā laika tiek atvēlēta politiskajām aktivitātēm.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]