svētdiena, 2. oktobris

Vārda dienas: Skaidris, Ilma

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Karš Ukrainā nesagrauj „kosmonautu brālību”

Draudzīgā gaisotnē notikusi vadības maiņa starptautiskajā kosmosa stacijā. Komandiera pienākumus no Krievija kosmonauta Antona Škaplerova, kurš jau atgriezies uz Zemes, pārņēma ASV astronauts Tomas Marš-bērns.

       Esmu ļoti lepns, ka biju šīs lieliskās apkalpes komandieris. Cilvēkiem uz Zemes ir problēmas. Orbītā mēs esam līdzīgi, mēs neesam līdzīgi, bet mēs esam viena apkalpe. Es domāju, ka stacija ir simbols draudzībai un sadarbībai, nākotnes kosmosa izpētes simbols. Un liels paldies maniem apkalpes locekļiem. Jūs esat kā mani kosmosa brāļi un māsas.

       Arī Maršbērns pateicās savam priekšgājējam, un solīja turpināt starptautisko partnerību un kosmosa izpēti. Jau iepriekš Krievijas apkalpe izpelnījās pastiprinātu uzmanību, ierodoties stacijā dzeltenos tērpos ar zilām uzšuvēm. Viņi diplomātiski norādīja, ka katra apkalpe izvēlas atšķirīgas krāsas formas, un bijuši daudz šādi tērpi, taču tas varētu norādīt arī uz solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem. Tomēr situācija ir sarežģīta, jo Rietumvalstu noteikto sankciju dēļ apdraudēti daudzi starptautiski projekti, kuros piedalījās Krievija. Piemēram, Eiropas Kosmosa aģentūra kārtējo reizi atlika „ExoMars” misiju, jo pašgājēju zondi uz kaimiņu planētu bija plānots nogādāt ar Krievijas raķeti. Problēmas var rasties arī Starptautiskajā kosmosa stacijā, taču šoreiz Kazahstānā ar Krievijas „Sojuz” kapsulu piezemējās arī ASV astronauts. 

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]