V.I.P. 22. novembris. Otrais pusfināls. Mūziķi

Turpinām pārliecināties, ka daiļo mākslu pārstāvji šajā laikā rod iespēju pievērsties ne tikai savai mūzai, bet labprāt papildina erudītu rindas. Pie Uģa Joksta viesosies gandrīz “Ducele” un gandrīz “Saldās sejas” un meklēs atbildes uz jautājumiem par kolēģiem: “Triānas parku”, Imantu Kalniņu, “Katedrāli”, Uldi Stabulnieku un, protams, atbildēs arī uz nemuzikāliem jautājumiem. Komandu kapteiņi – Artūrs Uškāns un Guntars Račs.

Artūrs Uškāns – komandas kapteinis. Mūziķis, producents, dzejnieks, folklorists, komponists. Grupas “Ducele” dalībnieks un grupas “Laimas Muzykanti” līderis. Mūzikas dēļ atstājis gleznošanu, kino jomā darbojas kā mūzikas video producents. Vada projektu “EtnoZoom”, kura ietvaros veido latviešu un ārzemju folkloras kopdziesmu kompilācijas. Brīvajā laikā filmējas kino masu skatos. 2021. gadā vien nofilmējies septiņās kinofilmās un seriālos.

Ieva Sutugova – mūzikas pedagoģe, dziedātāja, soliste. Ievas balss izdzied teju visu populāro latviešu komponistu dziesmas. Patīk ceļot. Sapņo par darbu, kura pamatā būtu ceļojumi. Humora pilna, augumā no visiem īsākā, bet smejas  vissaldāk un, iespējams, visskaļāk. Erudīcijas spēļu spēlēšana ir Ievas dzīves neatņemama sastāvdaļa – viņa to dara regulāri kopā ar vecākiem.

Arnis Veisbārdis – vīrs, četru bērnu tēvs un sešu mazbērnu vectēvs, pašnodarbināts mūziķis, dziesmu autors, izpildītājs, līdzproducents, grupas “Ducele” dalībnieks, oficiālais Ziemassvētku vecis, Latvijas Kultūras koledžas  darbinieks. Patīk muzicēšana, volejbols, peldēšana, teniss, ģimeniska atpūta, pasākumu apmeklēšana un ceļošana kopā ar sievu, bērniem, mazbērniem. Darbojas Pašnodarbināto mūziķu biedrības padomē.


Guntars Račs – komandas kapteinis. Mūziķis, dzejnieks un mūzikas izdevējs, dzimis Liepājā. Spēlējis bungas grupās “Neptūns”, “Saldās sejas”, “Salve”, “Liepājas brāļi” un “Jauns mēness”, jau 30 gadus ir grupas “bet bet” bundzinieks un dziesmu autors. Sadarbojas ar vadošajiem Latvijas populārās mūzikas autoriem, tostarp ar Uldi Marhileviču un Maestro Raimondu Paulu, rakstot dziesmu vārdus daudziem izpildītājiem. Guntara dzejoļu grāmatas ir pieprasītas Latvijā, un šī gada augustā nākusi klajā jaunākā dzejoļu grāmata – “365” 3. daļa.

Jānis Narkevics (Juniors) – grupas “Saldās sejas” galvenā vīriešu balss. Dzimis Ezerē un mūziku apguvis Liepājā. Jāņa tēvs, arī Jānis, kopā ar Guntaru muzicējis grupā “Neptūns”. Tāpēc šis Jānis ir “juniors”. Pašlaik kaprālis Jānis Narkevics Juniors ir dienestā Latvijas armijā kā mūziķis Jūras spēku orķestrī, kur spēlē trompeti un ik pa laikam ņem rokās arī ģitāru, spēlējot Jūras spēku orķestra grupā “Vairogs”, jo rokenrols ir viņa mūža lielā aizraušanās!  

Kārlis Būmeisters – “Dzeguzēns” un grupas “Putnu Balle” dalībnieks, TV raidījumu vadītājs, ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātē starptautiskajā ekonomikā un šobrīd ir Eiropas Parlamenta Konservatīvo un reformistu grupas preses sekretārs. Divu bērnu tēvs. Ik pa laikam bijis arī īpašais viesis grupas “Saldās sejas” koncertos. Šobrīd ir nemitīgā ceļojumā starp Latviju, Briseli un Strasbūru.