V.I.P. 15. novembris. Pirmais pusfināls. Operetes pārstāvji

Uģis Joksts un erudīcijas projekts “V.I.P.” piedāvā saviem skatītājiem ko tādu, ko šajos laikos nav bijusi iespēja baudīt. Tā būs operetes klātbūtne “V.I.P.” ložā, pateicoties sešiem māksliniekiem un spēlei ar daļēji tematisku ievirzi. Komandas sanākušas, lai pastāstītu arī par pirmo latviešu oriģinālopereti “Trīs zvaigznes. Zigfrīds”. Mūzikas autors – Platons Buravickis, libreta autors – Juris Hiršs. Operetei bija paredzēta pasaules pirmizrāde 11. novembrī, tagad tā ir pārlikta uz 10.decembri. Komandu kapteines – Anta Jankovska un Lilija Lipora. 

Anta Jankovska – komandas kapteine, Operetes teātra ilggadēja vadošā viessoliste. Absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, vēlāk pārkvalificējoties no balerīnas uz operdziedātāju. Apvieno mīlestību pret visiem mākslas veidiem un formām un divām valstīm: Latviju un Itāliju. Operetes teātrī debitēja titullomā operetē “Jautrā atraitne”, repertuārā ir arī galvenā loma operetē “Balle Savojā” un titulloma operetē “Silva. Čardaša karaliene”. Hobiji – garas pastaigas dabā, ceļošana, kino, grāmatas un itāļu virtuve. 

Andris Kipļuks – studē operdziedāšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Operetes teātra iestudējumos piedalās kopš 2018. gada, bet LNO – jau 14. sezonu. Viņam ir liels gods atveidot Viļa Plutes Olava lomu jaunajā, 21. gadsimta pirmajā latviešu oriģināloperetē “Trīs zvaigznes. Zigfrīds”. Paralēli mākslinieciskajai darbībai strādā arī medicīnas jomā. 

Edgars Lipors – absolvējis Leļļu teātra aktieru kursu. Brīvmākslinieks. Operete “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” ir pirmā sadarbība ar Operetes teātri. Piedalās dažādos dramatiskā, leļļu, kustību, ēnu un dejas teātra projektos, ir vīru kopas “Vilki” muzikālais vadītājs. Patīk Latvijas apceļošana, izzinot dažādas vietas no vēsturiskā un tradicionālās kultūras skatpunkta. Interesē foto, video, amatniecība, velotūrisms, kartes. Dažādas skatuves mākslas formas un izpausmes. Tradicionālās kultūras “slepenās zināšanas”. 


Lilija Lipora – komandas kapteine. Ir bakalaura grāds horeogrāfijas specialitātē. Apguvusi mūsdienu teātra tehniku un dejas režiju. Kā horeogrāfe, dejotāja vai kustību režisore veidojusi iestudējumus Latvijas teātros, koncertuzvedumos unfestivālos, arī operetei «Trīs zvaigznes. Zigfrīds». Brīvajā laikā izzina sevi un Latviju ceļojot, dziedot, svinot svētkus un lasot grāmatas. Patīk daba, vides deja, peldēšana un ceļošana mazā, jaukā kompānijā. 

Raimonds Gulbis – mācījies Malmes mūzikas augstskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir LNSO un Operetes teātra orķestra mākslinieks, spēlē pirmo fagotu. Patīk gan liela orķestra varenums, gan kora intīmais skanējums. Operete ir šo abu skanējumu apvienojums, ko katru reizi izbaudīt. Vaļasbrīžiem noder galdniecība un makšķerēšana. 

Rūdolfs Putāns – orķestra “Rīga” klaviermeistars un klavieru skaņotājs. Operetes teātra simfoniskajā orķestrī spēlē klarneti. Ir gandarīts par darbu pie operetes “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” un uzskata, ka Platona Buravicka mūziku iepazīt ir baudījums. Dzīves lielā aizraušanās ir un paliek mūzika, melodijas un mūzikas instrumenti.

Komentāri

Kategorijas