Oslo atklāts Munka muzejs

   Norvēģijas galvaspilsētā Oslo atklāts slavenākā vietējā mākslinieka Edvarda Munka muzejs. Mērijas pārstāvji cer, ka visā pasaulē pazīstamais gleznotājs un viņa darbs “Kliedziens” palīdzēs piesaistīt vairāk tūristu un pilveidot pilsētas tēlu. 

“   Kliedziens” ir viena no slavenākajām gleznām pasaulē. Munks ir viens no pasaules slavenākajiem māksliniekiem, un mums tas jāizmanto. Papildus naudas pelnīšanai tas palīdzēs parādīt Oslo kā pilsēta. Es ar to ļoti lepojos.

   Muzeja ēku projektēja spāņu arhitekts Huans Herreoss, un tās koncepcija bija “telpa visiem”. Tajā ir plašs vestibils, kinoteātris, auditorijas, veikals, restorāns un, protams, galerijas ar apmēram 26 tūkstošiem Munka mākslas darbu. Blakus mākslas mīļotājiem pazīstamām gleznām izstādīti arī daudzi zīmējumi, manuskripti un personīgās mantas. Muzeja darbinieki uzsver, ka tā viena no lielākajām viena mākslinieka darbu kolekcijām pasaulē, un Munks to noteikti ir pelnījis. 1863. gadā dzimušais mākslinieks vairoja Norvēģijas atpazīstamību, tiek uzskatīts par vienu no ekspresionisma radītajiem, bet “Kliedziens” kļuvis par vienu no pazīstamākajiem vizuālas mākslas motīviem visā pasaulē.

Komentāri

Kategorijas