Paliec negatīvs jeb filma ar laimīgām beigām. 1. sērija

Televīzijas, kino un reklāmas profesionāļi ar režisoriem Unu Rozenbaumu un Māri Lagzdiņu priekšgalā radījuši krāsainu stāstu Latvijas seriāliem neierastā estētikā – seriālu “Paliec negatīvs”. Stāsta centrā ir dažādu pasauļu satikšanās radītas emocijas, līdzāspastāvēšana, empātija un drosme, turklāt stāsts ir aktuāls, jo darbība risinās pandēmijas laikā. Visi jaunieši, kuri piedalās seriālā, ir bez iepriekšējas aktiermākslas pieredzes, bet pieaugušo lomās iejūtas profesionāli aktieri. Seriāls ir par sapratni, draudzību un dažādības pieņemšanu, par to, ka, neskatoties uz dažādām interesēm, raksturiem, sociāliem slāņiem vai jebko citu, izšķirošas ir vispārcilvēciskas īpašības – spēja veidot draudzību, saprast citam citu un pieņemt atšķirīgo. Jaunieši bez iepriekšējas ekrāna pieredzes ir izvēlēti ar konkrētu mērķi – tie ir jaunieši, kas ir jau “gatavi tēli”, neuzspiežot tēlot to, kas viņiem svešs. 

1. sērija 

Seriāla “Paliec negatīvs” sižets seko notikumiem kādā lauku muižā Covid-19 pandēmijas laikā. Divi jauniešu kolektīvi – meiteņu volejbola komanda kopā ar savu treneri un zēnu pūtēju ansamblis kopā ar diriģenti – ir devušies uz savām nometnēm, taču muižas īpašnieka izklaidības dēļ ir sajaukti nometņu rezervācijas datumi, un pārpratuma rezultātā muižas numuriņos meitenes un zēni tiek salikti kopā uz vienu nakti. No rīta izrādās, ka zēnus atvedušajam šoferim ir saslimšanas simptomi un pozitīvs tests, tādēļ drošības pēc jauniešiem jāpaliek pašizolācijā tieši tādās kompānijās, kā pārlaista nakts.

Latvija, 2021. Režisori: Una Rozenbauma, Māris Lagzdiņš. Lomās: Elīza Mickus, Varis Vilciņš, Frīda Šulte, Varis Piņķis, Gatis Gāga, Alma Rix u.c.