Lietuvā jau noraidīti 562 migrantu lūgumi pēc patvēruma

   Lielbritānijā nākamnedēļ sāks iedzīvotāju revakcināciju pret Covid-19. Pirmie imunitāti uzturošo poti saņems seniori, kā arī veselības aizsardzības un sociālās aprūpes sistēmas darbinieki. 

   Par revakcinācijas programmas uzsākšanu uzrunā parlamentam paziņoja Veselības ministrs Savids Džavids. Viņš atsaucās uz Apvienotās vakcinācijas un imunizācijas komitejas ekspertu ieteikumu un viedokli, ka, tuvojoties ziemas mēnešiem, cilvēkiem jānodrošina papildu aizsardzība. Papildu poti piedāvās par 50 gadiem vecākiem cilvēkiem un citiem riska grupu pārstāvjiem ne agrāk kā sešus mēnešus pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas. Tikmēr Zāļu un veselības aprūpes produktu regulēšanas aģentūras pārstāvji pavēstīja, ka revakcinācijai var izmantot “Pfizer/Biontech”, “Moderna” un “AstraZeneca” preparātus. Tomēr priekšrocības esot pirmo divu kompāniju ražotajām vakcīnām, pie tam iespējams injicēt tikai pusi no “Moderna” vakcīnas devas. 

   Šonedēļ arī eksperti Lielbritānijā rekomendēja sākt bērnu vecumā no 12 līdz 15 gadiem vakcināciju. Potēšanas kampaņa sāksies jau nākamnedēļ. 

Komentāri

Kategorijas