BMX riteņbraucējs Babris Tokijā tēmē uz finālu

Uz Tokiju devusies arī Latvijas BMX riteņbraucēju delegācija. Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Helvijs Babris un Vineta Pētersone. Abiem sportistiem tā būs olimpiskā debija.

Intervija - Helvijs Babris, BMX riteņbraucējs

«Protams, tas mērķis ir uzstādīts lielais fināls. Labāko astoņnieks. To arī mēģinās sasniegt.»

Intervija - Vineta Pētersone, BMX riteņbraucēja

«Man galvenais ir izdarīt visu, uz ko es esmu spējīga. Varbūt nekoncentrēties uz rezultātu, bet uz to, lai es pati būtu apmierināta ar savu sniegumu; ar to, kā es nobraucu.»

Maija beigās Kolumbijā notikušajā Pasaules kausa posmā Helvijs Babris ierindojās trešajā vietā. Tā bija pirmā reize kopš 2017. gada, kad kāds Latvijas BMX riteņbraucējs pasaules mēroga sacensībās kāpa uz goda pjedestāla.

Intervija - Helvijs Babris, BMX riteņbraucējs

«Sezona man aizritēja ļoti labi. Galveno sezonas mērķi esam izpildījuši – esam kvalificējušies olimpiskajām spēlēm. Es domāju, ka esmu ļoti labā fiziskajā sagatavotībā, lai parādītu vislabākos rezultātus.»

Vineta Pētersone Pasaules kausa posmos finālu šosezon tā arī ne reizi nesasniedza. Tomēr karjeras laikā viņa spējusi izcīnīt godalgotas vietas Eiropas kausa posmos.

Intervija - Vineta Pētersone, BMX riteņbraucēja

«Sanāca nedaudz vairāk pabakstīties trasē nekā gribētos. Varbūt tas kopējais rezultāts nav tāds, kādu gribētos. Bet arī – pēc pagājušā gada sacensību pauzes bija citādākas sajūtas, atgriežoties pie starta barjeras kopā ar pārējām sportistēm. Es domāju, ka viss joprojām ir tādā sagatavošanās procesā – kā sacensības, tā arī treniņi. »

Sacensības BMX riteņbraukšanā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē sāksies 29. jūlijā, kad tiks aizvadīti ceturtdaļfināli. Savukārt izšķirīgās cīņas par medaļām paredzētas 30. jūlijā.

Komentāri

Kategorijas