sestdiena, 13. augusts

Vārda dienas: Velga, Elvīra, Rēzija

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

«Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 1941. gada deportācijām»

Lielajā piektdienā, 18. aprīlī, pulksten 21.15, LTV1 piedāvās godalgotās Latvijas Televīzijas (LTV) režisores Daces Slavinskas jaunāko filmu – atklātu un skaudru stāstu par „Citādu ordeni” ar pašdarinātiem ieročiem un divlitrīgajām alus pudelēm, ar smagu darbu un tikpat grūtu atpūtu, ar jancīgiem vēstures šoviem un skaļu pavadīšanu viņsaulē.

Par trīs gadus tapušo projektu filmas veidotāji stāsta: “Filmas varoņi ir nākuši no pilsētas, no pagrabiem. Lieki un nevajadzīgi tuvākajiem, sabiedrībai un paši sev. Nu viņi kļuvuši par sava veida brāļiem un māsām. Viņi visi ir personības, tikai to dzīves ir aplam sagrozījušās. Tāpēc - netiesājiet, un jūs netapsit tiesāti. Jo katram no mums ir tiesības augšāmcelties”.

Režisore Dace Slavinska kopā ar LTV žurnālistu un režisoru Hariju Beķeri saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas „Izcilības balvu 2013” labākā apraksta/portreta kategorijā par raidījuma „Province” filmu „Brāļu būšana”. Viņa ilgus gadus LTV veidojusi drosmīgas dokumentālās filmas, ir raidījumu „Province”, „Sastrēgumstunda”, „1:1”, „de facto”, „Skats no malas” režisore, par raidījumu „Melu laboratorija” kopā ar radošo komandu ieguvusi apbalvojumu festivālā Ukrainā.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]