Kultūrdeva

Latvijā plaukst un zeļ amatierteātru kustība, par ko liecina šosezon 420 aktīvi kolektīvi, kas pulcē vairāk nekā  6000 dalībnieku. Par savu pieredzi, strādājot ar amatierteātriem, studijā sarunājas divi leģendāri amatierteātru režisori – Rēzeknes Tautas teātra režisore, pedagoģe Māra Zaļaiskalns un Latvijas Amatieru teātru asociācijas Gada režisors 2020 Agris Krūmiņš no VEF Tautas teātra.

Raidījuma otrā daļa veltīta sarunām par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra spēju adaptēties pandēmijai un tās izaicinājumiem, un pulka tapušajiem ierakstiem pandēmijas laikā stāsta LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, bet orķestra valdes locekle Indra Lūkina informē par tuvojošos izaicinājumu- orķestra pagaidu telpu apgūšanu Dailes teātri, sakarā ar Lielās ģildes remontdarbu uzsākšanu.

Kultūrrandiņā Kristīne Komarovska dodas ar Latvijā apbalvotāko teātru gaismu mākslnieku Oskaru Pauliņu rakstnieka un LTV raidījuma «Zaļgalvis» Rvīna Vardes pavadībā, bet Mārtiņš Enģelis viesojas Lielajā ģildē, lai vēstītu par to, kā strādā orķestris pandēmijas laikā. Raidījumā arī Dairas Āboliņas stāsts par Rīgas foto biennāli, kurai starts tiek dots 8.maijā ar izstādi «Klikšķiniet šeit lai iemīlētos».

Komentāri

Kategorijas