Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ogre"

Ņemot vērā pusfinālu pāru sastāvu, bija skaidrs, ka finālā tiksies gan Latvijas, gan Igaunijas klubi. Latvijas pusfinālā starp VEF Rīga un Ogres komandām favorītu lomā, protams, bija vefieši. Cīņas sākums izvērtās mazliet nervozs, bet līdzīgs, bez izteikta pārsvara. Ceturtdaļas beigās gan rīdzinieki ieguva vadību 25-21. Otrajā ceturtdaļā VEF basketbolisti atradās pussoli priekšā ogrēniešiem. Tomēr pēc Andrē Valkera tālmetiena Ogres komanda panāca neizšķirtu 34-34. Tūlīt pat gan rīdzinieki ātri atguva pāris grozu vadību. Atpūta ejot, tablo rādīja 43-41 par labu Vefam. Otrā puslaika sākumā Ogres komanda joprojām demonstrēja lielu apņēmību uzvarēt, un trešās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību. Pirms pēdējām 10 minūtēm 69-68 Ogres labā. Atlikušajā laikā Ogres basketbolisti spēja vadību palielināt līdz 6 punktiem. Brieda pārsteigums. Tomēr saspringtā galotnē ogrēnieši vairākkārt kļūdījās, un ar soda metieniem VEF burtiski izlīda caur adatas aci no zaudējuma, un svinēja panākumu ar 90-85.

Intervija - Aigars Šķēle, «VEF Rīga» aizsargs

VEF Rīga pretinieki rīt finālā noskaidrosies 2.pusfinālā starp Kalev/Cramo un Raplas vienībām.