LČ volejbolā. 1.spēle. RTU/Robežsardze-Jūrmala - Jēkabpils Lūši

Finālā Jūrmalā pirmo maču sērijā līdz trim uzvarām aizvada SK "Jēkabpils Lūši" un "RTU Robežsardze"/"Jūrmala" un par to stāsta mans kolēģis Normunds Melderis.

Šosezon RTU/”Robežsardze/Jūrmala” un «Jēkabpils Lūši» savā starpā bija tikušās trīs reizes. Un visās – piecos setos pārāki bija jēkabpilieši. Finālmača pirmais sets mazliet negaidīti pagāja ar jūrmalnieku dominanci. Ātri ieguvuši 4-1 vadību, mājinieki visu laiku atradās dažus punktus priekšā. Īstais atrisinājums bija RTU cēlāja Vitālija Ščitkova trīs netveramas serves pēc kārtas, un sets noslēdzās ar pārliecinošu «Robežsardzes» uzvaru 25-17. Otrajā setā aina laukuma mainījās. Tajā uzreiz iniciatīvu ieguva jēkabpilieši, bet «Jūrmalas» volejbolisti pieļāva vairāk kļūdas. Vienlaikus viesi palielināja savu jaudu uzbrukumā. Tas viss ļāva «Lūšiem» revanšēties ar 25-18. Un kopējais rezultāts pa setiem kļuva 1-1. Trešajā setā RTU volejbolisti spēja pārvarēt nepatīkamās emocijas pēc iepriekšējās neveiksmes, un sāka spēli it kā no jauna. Atkal viņi ieguva nelielu, bet stabilu dažu punktu pārsvaru. Treneri arī veica vairākas spēlētāju maiņas, taču tās neko būtiski nemainīja spēka samēros. Seta beigās jēkabpilieši jau nedaudz nolaida rokas un «Robežsardze», uzvarot setu ar 25-18, panāca kopējo vadību mačā ar 2-1.