«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Dienu pēc dzimšanas dienas raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» mūziķis Andris Ērglis. Uz interviju mākslinieks ierodas priecīgs un smaidīgs, kaut ir brīvdiena: «Man patīk šis raidījums, tāpēc labprāt piemērojos filmēšanas vajadzībām,» komentē mākslinieks.

Andris Ērglis ir dzimis Aizputē, bet 15 gadu vecumā ģimene pārcēlās uz Liepāju. «Jau bērnībā pie pusdienu galda bungoju ar dakšiņu un karoti un mamma teica: te būs muzikants!» ar smaidu atceras dziedātājs. Aizputes mūzikas skolā sitaminstrumentu klase nav bijusi, tāpēc trīs gadus nācies «mocīties ar klavieru spēlēšanu». Īpaši grūti bijis laikā, kad pārējie draugi ārā spēlējuši futbolu. «Skolas laikā daudz sportoju, bet tad bija jāizšķiras: mūzika vai sports,» saka Andris, kas joprojām labprāt pasporto.

Liepājā Andris ar prieku sācis apgūt bungas un citus sitamos instrumentus E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas koledžā, lai vēlāk, paralēli dziedāšanai, strādātu kā «sitamo instrumentu speciālists» Liepājas Simfoniskajā orķestrī.

Dziedāšanas karjeru sācis Liepājas kafejnīcā «Ilze», kopā ar komponistu Jāni Strazdu izveidojot poproka grupu «Berm», (2001 – 2006) , 2003. gadā iegūta 1. vieta «Liepājas Dzintarā».

Pēc grupas «Berm» izjukšanas, Andris Ērglis sadarbību ar Jāni Strazdu turpina grupā «Cacao», kur pats ir vienlaikus gan solists, gan bundzinieks. 2007. gadā Ērglis kļūst par vienu no sešiem apvienības «Bonaparti.lv» dalībniekiem, Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvot Latviju ar dziesmu «Questa Notte».

Īstu popularitāti Ērglis iegūst pēc starptautiskā dziesmu konkursa «Jaunais Vilnis» (2007. gadā iegūta 2. vieta). Klajā nāk albums «Ripoja akmens», bet tituldziesma uzvar kā Muzikālajā bankā, tā arī Muzikālajā līgā, sasniedza 1. vietu Latvijas Mūzikas Spicē. Sasniegumu birumam pievienojas arī Gada balva: 2007. gada radio hits.

2007. gadā Andris Ērglis uzsāk solo karjeru, ar dziesmu «Broken Lullaby» iegūstot 3. vietu Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē (2008). Iznāk pirmais solo albums "Sirdspuksti” (ātri sasniedz Platīna diska statusu) un pirmais lielkoncerts. Interesanti, ka elegantajam dziedātājam ļoti patīk joku un raksturdziesmas. Mūziķis nav jāpierunā ieģērbties, piemēram, sieviešu kleitās un lakatos, ja tas spēj uzjautrināt gan pašu, gan skatītājus.

Komentāri

Kategorijas