Daudz laimes, jubilār! Aktrise Ligita Skujiņa

Dažas dienas pirms savas dzimšanas dienas ciemos pie Andreja Volmāra – sievišķīgā un jaukā aktrise Ligita Skujiņa.

Ligita ir jūrmalas meitene, dzimusi Skultē. Skolas gaitas sākusi tuvējā Zvejniekciemā, tad devusies uz Rīgu – mācījusies 64. vidusskolā. Paralēli vispārizglītojošajai skolai – klavieres un akordeons mūzikas skolā. Kā arī gleznošana, ko, starp citu, mākslinieces Baibas Sprances vadībā, Ligita dara joprojām.

Kaut nu jau vairākus gadus aktrise ir prom no Dailes teātra, viņas dienas ir saplānotas – ne tikai māksla, arī ci gun nodarbības un tango. Ligitas CV minētas arī 5 valodu zināšanas: latviešu, krievu, angļu, vācu un itāļu. Aktrise gan atrunājas, ka vācu un itāļu zināšanas neesot tik labas, lai lielītos. Savukārt ar dārzu viņa var lepoties! «Jā, tas prasa laiku, no pavasara līdz rudenim,» smaidot precizē Ligita pati.

Aktiermeistarībai L. Skujiņa pievērsusies vēl mācoties skolā – iestājusies Rīgas Kinostudijas Tautas kinoaktieru studijā, tad uzņemta Dailes teātra 7. studijā, kuru beigusi 1982. gadā, vienlaicīgi iegūstot Latvijas Valsts Jāzepa Vītola konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē „Profesionālā teātra un kino aktrise". No 1982. gada – Dailes teātra aktieru štata sarakstā.  

Vēl mācību laikā piedalījusies vairākās filmās. Lielākā un nozīmīgākā no lomām, protams, Inga («Šīs bīstamās balkona durvis», rež. Dz. Ritenberga, 1980), – kad Ligitas sievišķīgi trauslo tēlu ar rudi cirtotu matu vilni un meitenīgi tīru zaļu acu pāri ieraudzīja visa Latvija. Kā no viduslaiku gleznas izkāpusi, tik skaista, tik nelatviska, tik valdzinoša… Un jāsaka – joprojām. Sarunā ne tikai par teātri un kino, bet arī par senām simpātijām, kas iesilda sirdi. Vienalga, cik gadu ir garām…

Komentāri

Kategorijas