Latvijas skeletonisti gatavojas sezonai

Līdz jaunajai skeletona sezonai atlicis mazāk par mēnesi. Latviju kā ierasts tajā pārstāvēs brāļi Martins un Tomass Dukuri. Par viņu gatavību sezonai stāsta Matīss Timofejevs.

Trīs nedēļas pirms sezonas sākuma, kurš paredzēts tieši Siguldas trasē, Vidzemes pilsētā zelta rudenī gana silti laikapstākļi – temperatūra +9 grādi. Skeletonistiem tas par labu nenāk....

Intervija - Martins Dukurs, skeletonists

Siguldas trasē ledus uzsaldēts kopš 5. oktobra sākuma, tajā viesojušies sportisti no 15 valstīm, arī tagad tur trenējas vairāku valstu pārstāvji ieskaitot Vāciju un Lielbritāniju.

Intervija - Dainis Dukurs, Siguldas bobsleja, skeletona un kamaniņu trases direktors

Starpsezonā kā ierasts daudz strādāts pie fiziskās formas uzlabošanas un jaunu kamanu izstrādes. Martinam tapis viens jauns skeletons, bet Tomasam pat divi – vienu radījis tēvs Dainis, otru treneris no Austrijas Matiass Gugenbergers.

Intervija - Martins Dukurs, skeletonists

Intervija - Tomass Dukurs, skeletonists

Šī sezona būs citādāka nekā iepriekšējās,  sacensībās nepiedalīsies labākie Ziemeļamerikas un Āzijas sportisti ieskatot Olimpisko čempionu no Dienvidkorejas Sunbinu Junu. Sezona novembra vidū sāksies ar diviem posmiem Siguldas trasē.

Intervija - Martins Dukurs, skeletonists

Vecākajiem no brāļiem Tomasam sagatavošanās posms atšķirībā no iepriekšējiem gadiem bijis daudz veiksmīgāks, jo nebija lielu traumu vai operāciju.

Intervija - Tomass Dukurs, skeletonists

Šosezon brāļu galvenie starti ir Eiropas un pasaules čempionāti, bet lielākais uzsvars tiek likts uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm 2022.g.

Komentāri

Kategorijas