Prezidenta balva vieglatlētikā

Šodien Ogrē valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā ar daudzu mūsu labāko sportistu piedalīšanos. Vienlaikus - arī Baltijas valstu mačsacīkste. Par pirmās dienas notikumiem no Ogres ziņo Matīss Timofejevs.

Kamēr Daliņa stadionā turpina norisināties pārbūves darbi, tikmēr Prezidenta Balvu uzņem Ogres stadions. Formāts vienkāršs – sacenšas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlases, katrā disciplīnā valsti pārstāv divi sportisti.

Vīru šķēpmešanas sektorā bija jāiztiek bez labākajiem igauņu sportistiem. Tas gan netraucēja uzstādīt lieliskus rezultātus. Ierindā bija šovasar stabili pāri 80 metru robežai metošais Gatis Čakšs. Gatis visas sešas reizes meta pāri 80 metriem – labākais no tiem lidoja jauna personīgā rekorda tālumā – 84,56 metri.

Intervija - Gatis Čakšs, Latvijas čempions šķēpmešanā

Pirmo reizi karejrā pāri 80 metriem meta Jānis Svens Grīva – 81,85 metri – tas protams ir viņa personīgais rekords.

100 metru distancē dāmām spraiga cīņa starp Sindiju Bukšu un igaunieti Kseniju Baltu, kura ikdienā trenējas kopā ar Lauru Ikaunieci. Finiša spurtā pārāka bija Balta 11,68 sekundes, Bukša otrā 11,76 sekundes.

Vīru kārtslēkšanas sektorā bez intrigas. Latvijas labākais kārtslēcējs Mareks Ārents arī Baltijā ir pārliecinoši labākais – uzvarai pietika ar 5,25 metriem.

Dāmu trīssolī favorītes statusu apliecināja tikko par Latvijas čempioni kronētā Rūta Kate Lasmane – pārliecinoša uzvara ar 13,75m tālu lēcienu. Tuvākā sekotāja apsteigta par pus metru.

Intervija - Rūta Kate Lasmane, Latvijas čempione trīssoļlēkšanā

Lielākā intriga tika gaidīta sieviešu škēpmešanas sektorā. Favorītes bija latvietes Madara Palameika un Līna Mūze. Pāri sešdesmit metriem gan spēja mest tikai Mūze – viņai uzvara ar 60,33 metrus tālu metienu.

Dāmu 800 metru distancē pārliecinoša favorīte bija Līga Velvere. Ja pirmajā aplī viņai līdzi turēja jaunā Patrīcija Cīrule, tad otrajā aplī Velvere atrāvās ļoti tālu. Viņai uzvara ar teju piecu sekunžu pārsvaru. 2 minūtes 2, 69 sekundes.

Intervija - Līga Velvere, Latvijas čempione 800 metru distancē

Rīt sacensības turpināsies, tad arī būs zināms, kura no Baltijas valstu izlasēm tiks pie prezidenta Balvas.

Komentāri

Kategorijas