MTB Tomes maratons

Tomes pusē šodien oficiāli sacensību sezonu sāka MTB jeb kalnu riteņbraukšanas cienītāji. Šoreiz sacensības notika tikai vienā - 50 kilometru distancē, ko pieveikt uz starta stājās gandrīz 300 censoņu. Ņemot vērā karstos laika apstākļus, ko papildināja arī smilšu putekļi, pārbaudījums sanāca itin nopietns. Jau pirmajā no diviem 25 kilometrus gariem apļiem galvgalī izveidojās četru braucēju līderu grupa, kurā ietilpa arī galvenais favorīts Oskars Muižnieks. Tālāk sekoja 6-7 riteņbraucēju otrā grupa. Kad distances vidū līderu kvarteta pārsvars pār to sasniedza vienu minūti, kļuva skaidrs, ka viņi tos vairs nepanāks. Pēdējos kilometros līderu četrinieks sadalījās, un, kā jau varēja gaidīt, pirmais finiša līniju sasniedza Oskars Muižnieks.

Intervija - Oskars Muižnieks, Tomes MTB maratona uzvarētājs

51 sekundi aiz uzvarētāja finišēja otrās vietas ieguvējs Māris Bogdanovičs, bet vēl pusminūti vēlāk trešo vietu sev noformēja Lauris Purniņš. Dāmu konkurencē visu laiku vadībā atradās pēc ilgāka pārtraukuma sacensību apritē atgriezusies Katrīna Jaunslaviete – Kipure. Viņa arī uzvarēja Tomes maratonā.

Intervija - Katrīna Jaunslaviete – Kipure, Tomes MTB maratona uzvarētāja

Apmēram divarpus minūtes Katrīnai zaudēja Anita Antone, kurai tika otrā vieta, bet trijnieku noslēdza Laura Ramane.