Latvijas kamaniņu izlase aizvada treniņus ar rollerkamanām

Gatavošanos sezonai turpina Latvijas kamaniņu izlase. Pārmaiņas gan sportistu gan treneru kolektīvā. Plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

Šovasar par karjeras beigām paziņoja ilggadējais Latvijas izlases kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks – pērn viņš PK kopvērtējumā bija otrais labākais Latvijas pārstāvis ieņemot 12. vietu. Tagad Inārs pievienojies izlases trenera kolektīvam.

Intervija - Inārs Kivlenieks, kamaniņu sporta izlases treneris

Bez Ināra izlasi trenē arī Mārtiņš Rubenis un Sandis Bērziņš. Vēljoprojām komanda gana labi iztiek bez galvenā trenera, savukārt fizisko sagatvotību slīpēt palīdz Mihails Arhipovs. Nodarbības sportistiem ir dažādas sākot ar vieglatlētiku un svara zāli un beidzot ar dažādām veiklības trasēm.

Intervija - Riks Kristens Rozītis, kamaiņu braucējs

Jūnijā kamaniņu sportisti atgriezušies trasē, protams imantojot roller kamanas. Pat braucot no dāmu starta ātrums pārsniedz 100km stundā.

Intervija - Kendija Aparjode, kamaniņu braucēja

Gan vīru, gan dāmu konkurencē cīņa par vietu pieaugušo izlasē jau tagad ir gana sīva. Vairāki juniori un juiniores pietuvojušies elites līmenim – īpaši Gints Bērziņš, kurš pērn uzvarēja jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs, bija labākais PK izcīņā jauniešiem, bet juinoru ieskaitē izcīnīja sudrabu Pasaules čempionātā.

Intervija - Gints Bērziņš, kamaniņu braucējs

Ar roller kamanām trasē vēl nedodas Ulla Zirne un Elīza Cauce – abas atkopjas pēc plēca operācijām. Toties fiziskās sagatavotības treniņos jau sākušas piedalīties.

Šobrīd vēl nav lielas skaidrības par nākamās sezonas kalendāru, šī brīža plānā paredzēts, ka Siguldā 9. un 10. janvārī norisināsies Eiropas čempionāts.

Komentāri

Kategorijas