Saitamas «Omiya Ardija» aizsargs Vitālijs Maksimenko

Koronavīrusa COVID-19 izplatības epicentrs ir Eiropa un arī ASV. Eiropā sportistiem un līdzjutējiem jārēķinās, ka lieli sporta notikumi nenotiks vēl vismaz mēnesi, varbūt pat ilgāk. Tikmēr vīrusa sākotnējās izplatības zemes Ķīna un Japāna lēnām atgūstas un jau maijā atsāksies daži nacionālie čempionāti. Latvijas izlases aizsargs Vitālijs Maksimenko jau kopš janvāra pārstāv Japānas otrās spēcīgākās līgas klubu no Tokijas piepilsētas Saitamas.

Intervija - Vitālijs Maksimenko, Saitamas «Omiya Ardija» aizsargs

Koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis vien nepilnus 1200 cilvēkus. Japānas valdība no ārkārtējiem pasākumiem slēdza vien skolas – pārējais bija atļauts. Arī Maksimenko komandā treniņi nenotika vien piecas dienas, vēlāk komanda trenējās pilnā sastāvā bez skatītājiem.

Intervija - Vitālijs Maksimenko, Saitamas «Omiya Ardija» aizsargs

Tieši japāņu kultūra ar savas privātās telpas sargāšanu šķiet ir apstādinājusi covid-19 izplatību. To būtu vērts mācīties arī eiropiešiem un amerikāņiem. Internetā jau atrodami video, kur dažādu Itālijas pilsētu mēri uzsver saviem tautiešiem distancēšanās nozīmīgumu vīrusa izplatības mazināšanā.

Vīrusa uzliesmojuma laikā lielākā daļa Latvijas sportistu ar īpašiem reisiem izvēlējās doties atpakaļ uz dzimteni, bet Maksimenko izvēlējās palikt Japānā.

Intervija - Vitālijs Maksimenko, Saitamas «Omiya Ardija» aizsargs

Japānas J2 jeb otrajā spēcīgākajā līgā Latvijas izlases aizsarga klubs ir viens no spēcīgākajiem. Šosezon kluba uzdevums ir iekļūt augstākajā līgā. Pēdējās divās sezonās Saitamas komanda palika vien dažus soļus no mērķa sasniegšanas.

Komentāri

Kategorijas