Rīgas gredzens. Muzikāla izrāde

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros radītais koncertuzvedumu cikls «Latvijas gredzens» četros atšķirīgos veidos izstāstīja, izdziedāja, izspēlēja un izdejoja katram vēsturiskajam novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošajos cilvēkos, valodā un kultūras telpā. Pienācis laiks sirmajai Rīgai – ar daudzšķautnainu raksturu apveltītajai Latvijas galvaspilsētai, kas tomēr spējusi saglabāt sev raksturīgos vaibstus un noskaņas. 

Rīga – mākslas metropole, kurā cauri laikiem pulcējušies un ar pasaules vērienu strādājuši visdažādāko mūzu kalpi. Par viņiem, par dižajiem un romantiskajiem Rīgas savējiem, vēsta šis dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā radītais stāsts. Par tiem, kuri veidojuši pilsētas neatkārtojamo seju; tiem , kuri pārdzīvojuši, skumuši un cietuši par tās postīto godību un zudušajiem cilvēkiem; tiem, kuri piedzīvojuši vēsturisku notikumu virpuļus un sapņojuši par ideālo nākotnes pilsētu.

Tas ir stāsts par pašu pilsētu, kurai cauri plūstošā Daugava jau ģeogrāfiski piešķīrusi divus krastus un divas atšķirīgas sejas. Tās abas atspoguļojas Ojāra Vācieša – Artura Maskata – Aleksandra Čaka – Ulda Stabulnieka darbos par tik dažādo Rīgu. Pilsētas centra spožums, skaņa un smarža satiekas ar Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni. Rezultāts ir atšķirīga mūzikas un emociju gamma, cilvēciski sirsnīgi un reizē ļoti personiski stāsti.

Par vienojošu, simbolisku elementu šai uzvedumā kļūst laika un iedomu tilti, uz kuriem dzejnieks sastop pretējā krasta amata brāli, kas izrādās paša otrais «es». Dzīves sists un bružāts, bet joprojām nezaudētu sapņotāja un meklētāja ilgu pārpilns. Koncertuzvedumā piedalīsies aktieris Andris Keišs, Jānis Strazdiņš, Agate Pooka (vijole un balss), Gundega Krūmiņa (balss), sieviešu vokālais ansamblis «Rīga», Latvijas Radio koris, instrumentālais ansamblis, diriģents un izrādes mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs.

Komentāri

Kategorijas