Parādos nonākušo «Valga/Valka» izslēdz no Latvijas-Igaunijas basketbola līgas

Valkas/Valgas basketbola komandu no Latvijas-Igaunijas līgas izslēdza par neierašanos uz divām līgas spēlēm. Kluba finansiālā situācija ir kritiska – spēlētāji nav saņēmuši algas par vairākiem mēnešiem.

Intervija - Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs

«Nauda, kurai vajadzēja ienākt gan no Valgas pašvaldības, gan no vairākiem igauņu sponsoriem, kas ir saistīti ar Valgas pašvaldību, ir 50 tūkstoši euro. Tā tiešām ir gana liela summa, ko aizstāt sezonas laikā faktiski nav iespējams.»

Latvijas basketbola savienība apstiprināja, ka kluba aizstāvībai īsti nekādu instrumentu nav, klubs reģistrēts Igaunijas pilsētā Valgā un atrodas Igaunijas basketbola federācijas pārziņā.

Nākamgad situācija varētu mainīties, Valkas mērs cer, ka turpmāk klubu varētu reģistrēt Latvijā. Tādējādi robežpilsēta tomēr bez sava profesionālā kluba nepaliktu.

«Valka jau viena nevar uzturēt šādu klubu!?»

Intervija - Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs

«Protams, tāpēc es saku, ka mēs apzināmies ļoti labi, ka šā vai tā mums vajadzīgs skaidrs un drošs atbalsts no igauņu lielajiem sponsoriem, kuri teorētiski ir teikuši, ka tas tā varētu būt. Bet viens ir teorētiski, otrs ir praktiski. Tāpat arī Valgas pašvaldības lēmums [par finansējuma piešķiršanu]. Nevis apsolījums, bet lēmums par konkrētu summu un tad jau mēs redzam situāciju.»

Līdz ar Valgas/Valgas izslēgšanu no apvienotās līgas tiks anulēti visi rezultāti pret šo vienību. Šosezon Valga/Valka 23 spēlēs izcīnīja tikai vienu uzvaru, kas bija sliktākais sniegums līgā.

Komentāri

Kategorijas