Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

Abu pēdējo gadu principālo sāncenšu duelis bija piepildījis visas Olimpiskā centra tribīnes, un vismaz pirmajā puslaikā viņi nebija vīlušies. Pirmā ceturtdaļa tika pieteikta ar rezultatīvu spēli, kura vairāk veiksmīgi bija vefieši, kas ieguva 10 punktu vadību. Tiesa, nākamajās 10 minūtēs jau rezultatīvāk darbojās ventspilnieki. Īpaši sekmīgi darbojās Māris Gulbis, kurš puslaikā guva 21 punktu. Atpūtā ejot, gan neliels pārsvars VEF 55-52. Pēc lielā pārtraukuma iezīmējās rīdzinieku pārsvars, bet galvenais, ka kritās kurzemnieku rezultativitāte. Tas ļāva rīdziniekiem atkal iegūt jau solīdu vadību. Pēdējās ceturtdaļas vidū VEF ar kapteiņa Jāņa Blūma tālmetienu palīdzību ieguva jau 17 punktu pārsvaru. Pēdējās minūtes jau bija tīra formalitāte – «VEF Rīga» uzvara vairs nebija atņemama. Rīdziniekiem panākums ar 98-80. Uzvarētāju labā 25 punktus guva Blūms, bet «Ventspils» tikpat guva Gulbja kontā.

Intervija - Jānis Blūms, «VEF Rīga» kapteinis

«VEF Rīga» basketbolisti saglabā otro vietu aiz «Ogres» komandas, bet «Ventspils», palaižot priekšā arī «Kalev Cramo» joprojām atrodas ceturtajā pozīcijā.